Riegerova opožděná premiéra s Renaultem je tady. Snad už jsme si všechnu smůlu vybrali, říká

Honza Rieger a jeho tým Rieger Motorsport vyrážejí směr Slovakiaring. Právě zde se uskuteční druhý podnik letošního ročníku Carbonia Cupu. Rieger doufá, že se mu tentokrát konečně podaří prolomit smůlu, která ho provází od začátku sezony.

"Na závody samozřejmě jezdíme vždy proto, abychom vyhráli. Uděláme tedy maximum, abychom protnuli cílovou čáru jako první," je před slovenským kláním odhodlaný.

V minulosti se Riegerovi hned šestkrát podařilo vybojovat titul v celkovém hodnocení formulových monopostů. Pokaždé se tak stalo s vozem Gloria C8F. Od letoška sice přesedl do rychlejší formule Renault, začátek této etapy ale neprobíhá vůbec hladce. Rieger a jeho parta totiž bojují s technickými problémy a do úvodního závodu v Mostě dokonce vůbec nenastoupili kvůli problémům se startováním.

Před slovenskými závody Rieger cítí, že se podařilo udělat krok dopředu: "Alespoň částečně se nám podařilo problém obejít a jsme už schopni nastartovat auto i za tepla," říká.

Český jezdec ale současně dodává, že je před jeho týmem ještě kus práce: "Řešením problému jsme strávili celý měsíc. Na motoru jsme vyměnili spoustu věcí, ale nic z toho nevedlo k úplněmu vyřešení. Záhadou je, že nikdo z těch, kteří mají s tímto autem zkušenosti, problémy nikdy neměl," přiznává.

Pro Riegera nebude na Slovakiaringu jednoduché se prosadit. Třída D4, ve které závodí, bude totiž při druhém podniku sezony obsazena nejpočetněji ze všech formulových hodnocení. Proti Riegerovi bude stát hned sedm konkurentů.

Na všechny kategorie čekají v úterý na Slovensku dva závody. Zatímco do prvního odstartuje Rieger v 15:00, do druhého v 17:00.

Foto: Rieger Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.