Hvězdní sirotci z Audi se rozutekli po světě

Hvězdní sirotci z Audi se rozutekli po světě

Triumfovali v Le Mans, vyhrávali závody WEC. Jenže rázný odchod Audi z MS ve vytrvalostních závodech udělal z šesti skvělých závodníků rázem nezaměstn

FIA WEC: Toyota LMP1 dostala nové válečné barvy
FIA WEC: Ginetta plánuje postavit prototyp kategorie LMP1
Hartley zaskočí za Buttona u SMP Racing

Triumfovali v Le Mans, vyhrávali závody WEC. Jenže rázný odchod Audi z MS ve vytrvalostních závodech udělal z šesti skvělých závodníků rázem nezaměstnané. Kam se hvězdy čtyř spojených kruhů vrhli a kde je v letošní sezoně uvidíme?

Šest statečných se závodem v Bahrajnu rozloučilo s báječnými roky v prototypu LMP 1 Audi, aby se vydali každý svojí cestou.

André Lotterer (3 vítězství v Le Mans, 10 vyhraných závodů WEC, šampion WEC 2012)
35letý Němec získal hned poté, co Audi kvůli Dieselgate prchlo ze světa pekelně rychlých kol, místo v druhém koncernovém týmu ve WEC. Pro Porsche to bude určitě hodnotná náhrada za odcházejícího Marka Webbera.
Lotterer přitom zůstane spojený s konkurenční Toyotou, protože bude pokračovat ve svém úspěšném tažení japonským formulovým seriálem Super Formula v týmu TOM’S. Jeho vozy pohánění právě motory Toyoty.

Loic Duval (1 vítězství v Le Mans, 6 vyhraných závodů WEC, šampion WEC 2012)
O parťáka Allana McNishe a Toma Kristensena z vítězného tria ze Circuit de la Sarthe roku 2013 se postaralo samotné Audi. Už v prosinci si v Jerezu otestoval speciál Audi RS5 DTM a letos bude součástí tovární ekipy v Deutsche Tourenwagen Masters.

Duval navíc už třetím rokem závodí v elektrické Formuli E, kde je stálým pilotem týmu Dragon Racing.

Benoit Tréluyer (3 vítězství v Le Mans, 10 vyhraných závodů WEC, šampion WEC 2012)
Čtyřicetiletý Francouz je na tom zatím z posádky loňského Audi R18 číslo 7 nejhůře a zatím se prohání jen po zamrzlých tratích populární Andros Trophy. A jak jinak než v Audi. Smyky na ledu a sněhu mu jdou, koncem loňského roku byl druhý v Andoře.

Oliver Jarvis (2 vyhrané závody WEC)
Podobná nejistota zatím trápí také 32letého Brita. Jarvis je tajemný jako hrad v Karpatech a ani na sociálních sítích ještě žádné své plány nenaznačil.

Lucas di Grassi (2 vyhrané závody WEC)
Brazilský jezdec mnoha talentů má svoje jisté. Pro dnes už tovární tým Audi ve Formuli E Abt jezdí třetí sezonu za sebou. Loni mu o pouhý bod unikl titul a momentálně je na druhé příčce průběžného pořadí.

Marcel Fässler (3 vítězství v Le Mans, 10 vyhraných závodů WEC, šampion WEC 2012)
Zkušený se řídí heslem „život začíná po čtyřicítce“, takže ho ani konec ve WEC nerozhodil. Švýcar má hned do začátku nového roku tolik plánů, že by se z nich spoustě mladých jezdců zatočila hlava. Spolu s dalším bývalým továrním jezdcem Audi, Mikem Rockenfellerem, se sveze v Corvettě C7.R v zámořských vytrvalostních podnicích v Daytoně a Sebringu. A už druhý lednový víkend prožene Audi R8 LMS v barvách stáje Audi Club WRT ve stále populárnější čtyřiadvacetihodinovce v Dubaji. A to vše je jen doplněk k celosezónnímu úvazku v Blancpain Endurance Cupu – opět pro Audi Club WRT.

Foto: Audi

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0