Hvězdy Superstars táhnou na Brno!

Hvězdy Superstars táhnou na Brno!

Připravte se na souboje nadupaných sportovních aut, za jejichž volanty sedí špičkoví piloti často se zkušeností z F1. Superstars Series poprvé přijížd

X-Bow Battle se letos v Brně nepojede
Majer porazil Makeše a vrátil se do čela šampionátu
Marcin Jedlinski opanoval v sobotu i vytrvalost

Připravte se na souboje nadupaných sportovních aut, za jejichž volanty sedí špičkoví piloti často se zkušeností z F1. Superstars Series poprvé přijíždějí na Masarykův okruh.

Časový harmonogram – link

ŠEST VÁLCŮ JE ZÁKLAD
V šampionátu Superstars Series, který Masarykův okruh premiérově hostí od 17. do 19. května, nesmí mít žádné auto na startu míň jak šest válců s objemem pod 3,8 litru. „Na dráze závodí spíš auta na úrovni „gétéček“, které lidé znají z Masarykova okruhu už z předchozích let. Kromě formulí je to téměř to nejrychlejší, co lze na okruzích potkat,“ upozorňuje sportovní ředitel Automotodromu Brno Miroslav Bartoš.

Pravidla to jen potvrzují. Vlastně jediným důvodem, proč do šampionátu nemohou vstoupit legendární „gétéčka“ je počet sedadel. „V civilní verzi totiž musí mít vozy vhodné pro Superstars Series alespoň čtyři místa pro cestující,“ vysvětluje Bartoš. Jestli se na tato místa nastupuje dvěma nebo čtyřmi dveřmi, roli nehraje.

\”GÉTÉČKA\” JAKO DOPLŇKOVÝ ZÁVOD
V praxi tak na dráze bojují extrémně silné Mercedesy od dvorního mnichovského ladiče AMG se stejně výkonnými limuzínami Audi A6. Německá automobilová dvojka je tak silná, že jim jen s obtížemi stíhají takové legendy jako Jaguar XF nebo Porsche Panamera. Na startu se v Brně možná objeví i jediný čtyřdveřový vůz italské automobilky Maserati – model Quattroporte.

Závodní víkend Superstars Series doplní i zmíněné vozy specifikace GT a také značkový pohár Ferrari. „Snažili jsme se nabídnout fanouškům i něco víc než obvyklý vstup na tribuny. Se vstupenkou GOLD se tak dostanou do paddocku přímo mezi závodní vozy, ale především do samotné boxové uličky. Tam se mohou v určený čas projít a nahlédnout tak supersportovním cesťákům doslova až pod kapotu,“ láká výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

A dodává, že víkend na Masarykově okruhu si užijí nejen fanoušci rychlých aut, ale celé rodiny. „Tím největším lákadlem pro děti určitě bude návštěva finalistů soutěže Československo hledá Superstar. Na okruhu je přivítáme v sobotu a věřím, že budou odcházet stejně nadšení jako fanoušci,“ doplnila Ulmanová.

AMD Brno
foto: Superstars media

\"000406\" \"000404\"

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0