LOADING

Type to search

I.S.R. Racing měl v elektrizujícím vyvrcholení sezóny stupně vítězů na dosah

Share

– Vynikající výkon a čtvrté místo pouhé 0,4 sekundy od umístění na stupních vítězů, tak skončil závodní víkend I.S.R. Racingu na Sachsenringu (GER) při závěrečném podniku ADAC GT Masters 2019.

Český tým vedený Igorem Salaquardou v posledním závodě zopakoval dobrý víkend z Hockenheimu a Filip Salaquarda (CZE) a Frank Stippler (GER) díky skvělému pocitu z Audi R8 LMS #33 dosáhli na svůj nejlepší výsledek letošní sezóny.

Volné tréninky provázel déšť, ale výkonnost týmu byla velice zajímavá od samého začátku a potvrzení rychlosti stačilo na umístění mezi nejlepšími deseti. V sobotu v první kvalifikaci se Filipu Salaquardovi kvůli silnému provozu na trati nepodařilo zajet čisté kolo a čas 1:22,159 stačil na 17. místo. Nedělní druhá kvalifikace byla zajímavější, Frank Stippler našel dobrý rytmus a s časem 1:18,340 mu patřilo páté místo a třetí řada na startovním roštu stejně jako na Hockenheimu.

Po penalizaci za předjížděcí manévr na konci první kvalifikace byl Filip Salaquarda nucen startovat ze 20. místa. Po startu se vyhnul všem kontaktům a nebezpečným situacím a snažil se najít svůj rytmus. Kvůli špatným možnostem k předjíždění na Sachsenringu vsadil tým na strategii. Nechal českého pilota ve voze až do poslední možné chvíle a to mu dovolilo jet naplno. Tento tah se vyplatil a Frank Stippler se do závodu vrátil na dohled Top 10. Díky několika parádním předjížděcím manévrům v závěru závodu se dostal až na 9. místo a završil tak napínavou stíhací jízdu.

Druhý závod byl rovněž velice intenzivní. Frank Stippler výborně odstartoval a posunul se až na 3. místo. Držel rychlé tempo, ale zároveň byl ohleduplný k pneumatikám, aby Filipu Salaquardovi pro druhý stint předal auto v konkurenceschopném stavu. Ten sice po návratu na trať jedno místo ztratil, ale až do konce závodu útočil na Audi R8 LMS #29 Maxe Hofera. Technický charakter s množstvím zatáček nenabízí mnoho možností k předjíždění, aniž by riziko bylo příliš vysoké, a proto Filip Salaquarda projel cílem jako čtvrtý, což je nejlepší výsledek týmu v sezóně 2019.

Igor Salaquarda (majitel I.S.R. Racingu)

„Uplynulý víkend potvrdil náš potenciál. Na Hockenheimu jsme ukázali, že máme rychlost bojovat o nejvyšší příčky a výkony Filipa a Franka na Sachsenringu byly opět výborné. Jsme za takový závěr sezony rádi, měli jsme stupně vítězů na dosah a předvedli jsme rychlost a vyrovnanost. Naše tempo bylo velice dobré a auto bylo v kvalifikaci hodně rychlé. V úvodu sezóny jsme zaplatili daň za některé incidenty, a to nám zabránilo dostat, co jsme mohli mít. V následujících měsících detailně zanalyzujeme naši sezónu 2019, abychom mohli brzy oznámit náš program pro příští sezónu.“

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..