I.S.R. Racing uzavře letošní sezónu ADAC GT Masters na Sachsenringu

I.S.R. Racing uzavře letošní sezónu ADAC GT Masters na Sachsenringu

Pár dnů po pozitivním odjezdu z Hockenheimu vyrazí I.S.R. Racing tento víkend opět na trať v rámci posledního podniku ADAC GT Masters 2019

Těžký pátek zažilo také ISR
I.S.R. Racing měl v elektrizujícím vyvrcholení sezóny stupně vítězů na dosah
I.S.R. Racing míří na Hockenheim k předposlednímu podniku ADAC GT Masters 2019

Pár dnů po pozitivním odjezdu z Hockenheimu vyrazí I.S.R. Racing tento víkend opět na trať v rámci posledního podniku ADAC GT Masters 2019 na Sachsenringu (GER).

Český tým během sezóny zlepšoval své výsledky. Filip Salaquarda (CZE) a Frank Stippler (GER) budou chtít za volantem Audi R8 LMS #33 navázat na dobré výsledky z Hockenheimu a zakončit sezónu mezi nejlepšími.

Není to jednoduchý úkol, zejména na okruhu jako je ten nedaleko saského Hohenstein-Ernstthalu, který kombinuje velice pomalé pasáže s rychlými sektory a obojí pak se prudkými stoupáními a klesáními. Startovní a cílová rovinka je celkem dlouhá a dovoluje využít větrného pytle k případnému útoku v nájezdu do první zatáčky. Jak bylo řečeno, první sektor je poměrně technický a zatáčky navazují jedna na druhou, což vyžaduje vyvážené auto a citlivé ovládání. Po zatáčce číslo 8 se trať stává rychlejší a stoupání po zatáčce číslo 14 opět vede na hlavní rovinku 3645 metrů dlouhého okruhu.

Program se drží obvyklého schématu. Dva volné tréninky se jedou v pátek v 10:30 a 16:25. První kvalifikace je na programu v sobotu v 8:35, kdy nízké teploty brzy ráno mohou přinést další neznámou. První závod bude následovat ve 14:45. V neděli se pak jede podle obdobného plánu – kvalifikace v 8:35, závod ve 14:45.

Kvalifikace i oba závody závěrečného podniku sezóny 2019 bude možné sledovat živě na www.sport1.de, oficiálních stránkách šampionátu www.adac-gt-masters.de a www.arac.de/motorsport. Přímý přenos bude sdílen i na stránce týmu na Facebooku @isrracing.

Igor Salaquarda (I.S.R. Racing, majitel týmu)

„Zatím je příliš brzy na bilancování sezóny, když je před námi intenzivní víkend na Sachsenringu, který bude vyžadovat plné soustředění. Loni jsme na téhle trati nezažili žádné velké překvapení – incidenty v obou závodech nám zabránily ukázat náš plný potenciál. Letos jedeme na Sachsenring motivováni skvělými výsledky, které jsme získali na Hockenheimu, tam jsme ukázali, že rychlostí patříme k nejlepším. Těšíme se na víkend a budeme pracovat s naším obvyklým nasazením, abychom sezónu zakončili dobrým výsledkem.“

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0