I.S.R. Racing zahájí sezónu v ADAC GT Masters na Oscherslebenu

I.S.R. Racing zahájí sezónu v ADAC GT Masters na Oscherslebenu

Zimní přestávka je u konce a pro I.S.R. Racing se sezóna naplno rozeběhne tento víkend úvodním podnikem ADAC GT Masters 2018 na okruhu v Oscherslebenu

NEDĚLE PLNÁ PATOSU PŘI ÚVODNÍM PODNIKU BLANCPAIN ENDURANCE SERIES
Igor Salaquarda: „Samozřejmě chceme vyhrát, ale k tomu je potřeba i štěstí“
I.S.R. Racing míří na Hockenheim k předposlednímu podniku ADAC GT Masters 2019

Zimní přestávka je u konce a pro I.S.R. Racing se sezóna naplno rozeběhne tento víkend úvodním podnikem ADAC GT Masters 2018 na okruhu v Oscherslebenu.

Pro český tým je to premiérový start v šampionátu, do kterého nasadí Audi R8 LMS #33 s posádkou Filip Salaquarda (CZE) a Frank Stippler (GER). Oba se zúčastnili nedávného testování na autodromu v Mostě a společně se úspěšně střídali za volantem vozu z Ingolstadtu v předešlých sezónách, včetně loňské účasti v ADAC GT Masters.

Dva závody v Oscherslebenu budou divácky velice atraktivní a dlouhá startovní listina obsahuje několik velkých jmen GT závodů. 3696 metrů dlouhý okruh přináší výzvu v podobě dlouhých rovinek, širokých zatáček a tvrdého brzdění, které skýtá několik možností k předjíždění. První část kola obsahuje široké zatáčky jako Hotel nebo Hasseröder, prostřední sektor okruhu je rychlejší se zatáčkami Shell, Amman nebo komplexem Bauer Kurve, který vede k Zeppelin Kurve, což je poslední brzdný bod před tím, než se vozy vrátí zpět na cílovou rovinku.

Víkendový program odstartuje v pátek dvěma volnými tréninky ve 12:10 a 16:05 (GMT +2). Kvalifikace následuje v sobotu v 8:45 a první závod bude odstartován ve 13:15. O pole position pro druhý závod se jezdci utkají v neděli v 9:00 a závod pak bude odstartován ve 13:08. Předpověď počasí zatím vypadá dobře, nevylučuje ovšem dešťové přeháňky, zejména v pátek.

Oba 60 minut dlouhé závody je možné sledovat na oficiálních stránkách šampionátu www.adac-gt-masters.de a na specializovaných stránkách www.sport1.de.

Igor Salaquarda (majitel I.S.R. Racingu)

„Začátek nové sezóny je vždy vzrušují okamžik plný očekávání. Letos o to víc, že čelíme nové výzvě nového šampionátu. Má vysokou sportovní hodnotu, ve startovním poli je 36 vozů reprezentujících 8 značek, což nás bude tlačit k dobrému výsledku hned od prvního závodu. Filip a Frank Audi R8 LMS i šampionát velice dobře znají, proto věřím, že mohou dosáhnout vysoce uspokojivého výsledku.“

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0