Ilott na Monze ovládl kvalifikaci F2

Ilott na Monze ovládl kvalifikaci F2

Pilot české stáje Sauber Junior Team by Charouz Callum Ilott odstartuje do hlavního závodu F2 na Monze z pole position. Sauber Junior Team by

Ilott odstartuje do hlavního závodu ze šesté pozice
GP3 ve Spa-Francorchamps: David Beckmann poprvé triumfuje
Lídrem průběžného pořadí evropského šampionátu F3 je po prvním podniku Joel Eriksson

Pilot české stáje Sauber Junior Team by Charouz Callum Ilott odstartuje do hlavního závodu F2 na Monze z pole position.

Sauber Junior Team by Charouz bude mít během podniku F2 v italské Monze jenom jednom želízko v ohni v osobě Calluma Ilotta. Stáj se totiž rozhodla zraněného Juana Manuela Correu nikým nenahrazovat. I přesto ale v jejím táboře nemohla po pátku panovat větší spokojenost.

Volný trénink přitom nikterak nenaznačil, že by se mělo jednat o zvláště vydařený den. Britský závodník si v něm totiž připsal 10. čas.

Pak ale přišla kvalifikace a ta již pro tým Antonína Charouze představovala zcela jinou kávu. Zde si totiž Ilott dokázal pro start hlavního závodu zajistit časem 1:33,887 pole position, když se vypořádal jak s kapkami deště, tak s dvojicí červených vlajek. O ty se svými problémy postaraly Nobuharu Macušita a Tatiana Calderón.

„Minulý víkend byl pro všechny opravdu těžký. Pro mě, pro tým a pro každého v paddocku. Dokázal jsem to pro Anthoina, Juana, celou jeho rodinu a samozřejmě i pro tým, který ve všech směrech odvedl úžasnou práci,“ řekl vítěz kvalifikace po jejím skončení.

I zbytek nejlepší trojice navíc utvořili nováčci. Na druhém místě se totiž kvalifikoval Guanju Žou (1:34,030) a třetí pozici obsadil Nikita Mazepin (1:34,063).

Šťastný den ovšem nezažil Rusův stájový kolega v ART Grand Prix Nyck De Vries. Lídr šampionátu se sice původně kvalifikoval jako čtvrtý. V jeho voze se totiž po skončení bojů o startovní pozice nenacházelo 0,8 kg paliva potřebných k odebrání vzorku a sportovní komisaři se jej rozhodli diskvalifikovat. Nizozemec se tak zítra bude muset prodírat polem až ze samotného chvostu.

kompletní výsledky kvalifikace

Hlavní závod odstartuje v sobotu v 16:45.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 1 year ago

    Tak se vyplatilo jet do Monzy, byť z jedním autem…

  • DISQUS: 0