Ilott si z Macaa odváží šesté místo

Ilott si z Macaa odváží šesté místo

Pilot české stáje Sauber Junior Team by Charouz Callum Ilott dokončil hlavní závod letošního ročníku Světového poháru F3 v Macau na šesté příčce. Enz

Staněk nebodoval ani v neděli
Pro Charouze budou ve F3 závodit Schumacher, Fraga a Kari
Staněk debutoval ve F3 sedmnáctým místem

Pilot české stáje Sauber Junior Team by Charouz Callum Ilott dokončil hlavní závod letošního ročníku Světového poháru F3 v Macau na šesté příčce. Enzo Fittipaldi skončil 16. a David Schumacher obsadil 21. pozici.

V pátek dal pilot Sauber Junior Teamu by Charouz Callum Ilott českým fanouškům naději, že by letošní ročník Světového poháru F3 v Macau mohl skončit pro naše barvy úspěšně. Brit si totiž pro start kvalifikačního závodu vyjel třetí příčku. Během něj se ale účastník letošní sezony F2 bohužel propadl o dvě příčky a cílem projel jako pátý. Start do hlavního závodu ze třetí řady ale nebyl žádným beznadějným scénářem.

Již v úvodních metrech však člen juniorské akademie Ferrari zaznamenal další propad a úvodní okruh závodu zakončil na osmé příčce.

S touto pozicí se ale nechtěl smířit a ve třetí zatáčce čtvrtého kola se posunul na sedmé místo před Leonarda Pulciniho. Ital byl navíc v tomto místě příliš široký a krátce po Ilottově předjížděcím manévru pro něj závod skončil v bariéře.

Zanedlouho navíc přišly další potíže. Po havárii totiž skončilo účinkování také pro Ferdinanda Habsburga a držitel dvou pódiových umístění ve F2 tak poskočil již na šestou příčku. Navíc mu bylo umožněno dotáhnout se na před ním jedoucí soupeře, neboť situace si vyžádala výjezd zpomalovacího vozu.

Zelené vlajky zavlály v Macau znovu na konci sedmého kola. Restart závodu si Ilott pohlídal a udržel ve svých rukou šestou příčku.

Jezdci si ale nezazávodili příliš dlouho. Pět kol před cílem byla totiž vyhlášena fáze virtuálního safety caru kvůli odstavenému vozu Sophie Flörsch na rovince mezi druhou a třetí zatáčkou. Ještě v témže okruhu se ale startovní pole do závodního režimu vrátilo.

Ve zbývajícím průběhu patnáctikolového závodu se již ale na Ilottově pozici nic nezměnilo a do cíle hlavního závodu tedy dojel na šesté příčce.

Pokud jde o zbylé dva piloty české stáje, Enzo Fittipaldi dorazil do cíle jako 16. a David Schumacher byl klasifikován na 21. pozici.

Pro vítězství si dojel Richard Verschoor těsně před druhým Jürim Vipsem, který tak start z pole position proměnit nedokázal. Na stupně vítězů vystoupil také třetí Logan Sargeant.

titulní fotografie: FIA Formula 3

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0