Ilott skončil ve své kvalifikační derniéře pro Charouze druhý

Ilott skončil ve své kvalifikační derniéře pro Charouze druhý

Callumu Ilottovi se podařilo během kvalifikace F2 v Abú Zabí, která byla jeho poslední v barvách stáje Sauber Junior Team by Charouz, zajet

GP3 ve Spielbergu: Nezastavitelný Callum Ilott opět vítězí
Víkendový přehled: Motoristický svátek v Mostě nebo Češi v Itálii
Lídrem průběžného pořadí evropského šampionátu F3 je po prvním podniku Joel Eriksson

Callumu Ilottovi se podařilo během kvalifikace F2 v Abú Zabí, která byla jeho poslední v barvách stáje Sauber Junior Team by Charouz, zajet druhý čas. Matevos Isaakjan obsadil 15. příčku.

Před startem závěrečného závodního víkendu letošní sezony F2 bylo oznámeno, že Callum Ilott se v příštím roce přesune ze Sauber Junior Teamu by Charouz do stáje UNI-Virtuosi. Tato skutečnost ovšem neznamenala, že by člen juniorského programu Ferrari své poslední představení v barvách českého týmu vypustil, ba naopak. U britského závodníka totiž mohla po pátečních jízdách v Abú Zabí panovat spokojenost.

Ilottovi se vydařil již volný trénink, v němž zaznamenal čtvrtý nejrychlejší čas. Pak ale přišel boj o startovní pozice pro hlavní závod a v něm se činil ještě o něco více. Rodák z Cambridge totiž v tomto případě nestačil pouze na vítězného Sérgia Setteho Camaru a se ztrátou pouhých 89 tisícin sekundy se kvalifikoval na skvělé stříbrné příčce.

Společně s vítězem ze stáje DAMS a Ilottem se v kvalifikaci, která byla v závěru ovlivněna žlutými vlajkami po potížích Seana Gelaela, umístil mezi nejlepší trojicí rovněž jezdec Carlinu Louis Delétraz.

Pokud jde o druhého jezdce Sauber Junior Teamu by Charouz Matevose Isaakjana, pro toho víkend nezačal zrovna ideálně, když se havárií ve volném tréninku postaral o jeho předčasné ukončení. Kvalifikační klání již ale bylo v jeho podání o něco lepší. Rus se totiž umístil na 15. pozici a oproti své kvalifikační premiéře v Soči tak zaznamenal zlepšení o dvě místa.

Hlavní závod víkendu odstartuje dnes v 15:45 SEČ.

Šárka Chomiaková

titulní fotografie: FIA Formula 2

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0