IMSA: Dvanáct hodin na floridském tankodromu

IMSA: Dvanáct hodin na floridském tankodromu

Vzpomínáte, jak si loni jezdci MotoGP stěžovali na hrbolatou trať brněnského automotodromu? Pár vln několik let starého asfaltu je nic proti tankodrom

BMW M8 GTE úspěšně absolvovalo 24h test
IMSA oznámila kalendář, derniéru PC a uplatnění LMP3
ELMS: Christina Nielsen bude zvládat americké i evropské série

Vzpomínáte, jak si loni jezdci MotoGP stěžovali na hrbolatou trať brněnského automotodromu? Pár vln několik let starého asfaltu je nic proti tankodromu floridského okruhu Sebring. Ovšem jezdci si zvykli a dvanáct hodin ostré jízdy po betonovém povrchu je pro ně nezaměnitelnou výzvou.

O nadcházejícím víkendu bude pokračovat americký seriál SportsCar Championship druhým závodem sezony. Po vytrvalostních 24 hodinách v Daytoně čeká na jezdce o polovinu kratší podnik v Sebringu. Tradiční dvanáctihodinovka se jezdí od roku 1952 a stala se nedílnou součástí americké scény sportovních vozů.

V kategorii prototypů P se diváci mohou těšit na dvanáct závodních speciálů včetně vozu DeltaWing, který v Daytoně udával tempo než jej Andy Meyrick poslal do stojícího prototypu uprostřed první zatáčky. Obhájcem loňského vítězství v Sebringu je tým Action Express, potažmo posádka Barbosa, Fittipaldi a Bourdais. Francouzského pilota letos uvidíme za volantem Fordu GT, takže k stálicím Barbosa-Fittipaldi se znovu přidá Albaquerque.

Na vítězné vlně přijíždějí na Floridu členové stáje ESM, která zásluhou čtveřice Ed Brown, Pipo Derani, Johannes van Overbeek a Scott Sharp vyhrála 24 hodin v Daytoně.

K novým tvářím kategorie P patří v Sebringu týmy Dragon Speed s prototypem ORECA 05 a Alegra Motorsport s vozem Riley DP. Obzvlášť u Dragon Speed mají šanci významně promluvit do konečných výsledků, neboť se pyšní silnou jezdeckou sestavou – Henrik Hedman, Nicolas Lapierre a Nicolas Minassian.

V kategorii Prototype Challenge bude připraveno sedm vozů ORECA FLM09. Tým JDC-Miller Motorsports dosáhl na vítězný pohár v Daytoně a na nejvyšší příčce chce samozřejmě setrvat. Přestože Colin Braun a Jon Bennett byli v Daytoně klasifikováni až na osmém místě, nelze tuto sestavu CORE autosport podceňovat. Braun s Bennettem vyhráli poslední dva ročníky šampionátu.

V GTLM se setkají tovární stálice světa Grand Turismo. Domácí Corvette bude obhajovat loňské vítězství v Sebringu, nicméně na rozdíl od roku 2015, nebude Garciovi a Magnussenovi pomáhat Briscoe, nýbrž Rockenfeller. Briscoe se totiž stal členem týmu Ford a vedle Westbrooka se za volantem potká se svým bývalým kolegou z IndyCar Scottem Dixonem. Proti dvojici Corvette a Ford budou bojovat německé stroje BMW a Porsche. Svou troškou do mlýna přispějí vozy Ferrari 488 týmů Risi Competizione a Scuderia Corsa.

Tradičně nejpočetnější kategorie GTD nabídne dvacet závodních speciálů sedmi značek. Rozšířilo se zastoupení Lamborghini, naopak Dodge Viper a Aston Martin uvidíme jen v jednom provedení.

Startovní listinu, takzvaný Spotter Guide, najdete zde

Závod můžete sledovat na stránkách imsa.com. Zelená vlajka zavlaje nad okruhem v sobotu 19. 3. v 15:40 SEČ.

Aleš Sirný
Foto: IMSA

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0