IMSA: Dvoudenní testování v Sebringu ovládl Olivier Pla s Ligierem

IMSA: Dvoudenní testování v Sebringu ovládl Olivier Pla s Ligierem

Dvoudenní testování na floridském okruhu Sebring International Raceway se stalo kořistí Oliviera Pla s prototypem Ligier JS P2 Honda. Pla zajel v p

Společný závod DTM a Super GT už v roce 2015
IMSA: Dvanáct hodin na floridském tankodromu
USCC: Dodatečnému postihu neušel ani tým BAR1 Motorsport

Dvoudenní testování na floridském okruhu Sebring International Raceway se stalo kořistí Oliviera Pla s prototypem Ligier JS P2 Honda.

Pla zajel v pátek, v poslední testovací den, čas v hodnotě 1:51.546 a vyhoupl se do čela kombinovaných výsledků z obou dnů. Tým Michaela Shanka odjíždí ze Sebringu jako nejrychlejší a na 64. ročník 12hodinovky, která se uskuteční 19. března, vkročil pravou nohou.

Sebring bude druhým podnikem americké série SportsCar Championship. Přestože prvnímu testovacímu dnu dominovaly prototypy Daytona, v pátek převzaly slovo vozy P2. Za Plaem skončil Nicolas Lappierre s vozem ORECA 05. Za ním se umístili Ryan Dalziel  a Filipe Albuquerque s Corvette DP. První čtveřici dělily pouhé dvě desetiny vteřiny.

Tempo v kategorii PC i v druhém dni diktoval tým CORE autosport. Na druhém místě skončil vítěz z Daytony – tým JDC-Miller Motorsport.

V kategoriích vozů GT se nejrychlejších časů dosahovalo v pátek. Dirk Werner vedl kategorii GTLM v čase 1:58.705. Za jeho novým BMW M6 skončilo s rozdílem 0,065 vteřiny Ferrari 488 posádky Rigon-Vilander.

V GTD zajel nejrychlejší čas Alessandro Balzan s vozem Ferrari 488. Všech sedmnáct testujících vozů GTD překonalo, byť neoficiálně, rok starý rekord okruhu Jeroena Bleekemolena s Viperem.

Kombinované výsledky najdete ZDE

Aleš Sirný
Foto: IMSA

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0