IMSA: Na 12 hodin v Sebringu se připravuje 49 závodních aut

IMSA: Na 12 hodin v Sebringu se připravuje 49 závodních aut

Zbývá jen pár dní a na floridském hrbolatém okruhu Sebring se rozezní symfonie závodních motorů seriálu United SportsCar Championship. Na tradiční dva

IMSA: Mazda se převlékne do oblíbené zeleno-oranžové
IMSA: Dvoudenní testování v Sebringu ovládl Olivier Pla s Ligierem
IMSA oznámila kalendář, derniéru PC a uplatnění LMP3

Zbývá jen pár dní a na floridském hrbolatém okruhu Sebring se rozezní symfonie závodních motorů seriálu United SportsCar Championship. Na tradiční dvanáctihodinový závod je přihlášeno 49 automobilů.

V kategorii prototypů Daytona uvidíme dvanáct závodních speciálů, což je o jeden méně než v Daytoně. Na Floridu poprvé dorazí DragonSpeed Oreca-Nissan s velmi silnou sestavou – Nicolas Lapierre, Nic Minassian a Henrik Hedman. Dalším nováčkem je Alerga Motorsport s Riley-BMW. Do prototypu usednou Dominik Farnbacher, Cameron Lawrence, Daniel Morad a Carlos de Quesada.

IMSA zároveň vydala změny v Balance of Performance, které se nejvíce dotknout prototypů P2. Jak Ligier-Honda, tak Oreca-Nissan přišly oproti Daytoně o výkon.

V kategorii Prototype Challenge bude o vavříny bojovat sedm inovovaných strojů Oreca FLM09. Na druhý závod šampionátu dostaly Orecy novou elektroniku.

Ani v GTLM nedošlo k zásadním změnám. Ve startovním poli uvidíme Corvetty, BMW, Fordy, Ferrari a Porsche. Zásluhou Balance of Performance se mohou všichni až na Ford těšit nepatrného nárůstu výkonu, naproti tomu Corvette, BMW a Ford se budou muset spokojit s menší nádrží. Ferrari a Porsche zvětší kapacitu u jeden litr.

V GTD se na start postaví dvacet automobilů sedmi značek. V poli došlo k nárůstu italského stroje Lamborghini Huracan GT3, naopak chybět bude Aston Martin.

Dvanáctihodinovka v Sebringu odstartuje v sobotu 19. března.

Startovní listina: 2016 WeatherTech SportsCar Championship Sebring 12 Hour Preliminary Pre-Event Entry List

Aleš Sirný
Foto: IMSA

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0