IMSA: V Kanadě triumfovaly vozy Chevrolet a Ford

IMSA: V Kanadě triumfovaly vozy Chevrolet a Ford

Na kanadském okruhu Motorsport Park si první vítězství v letošní sezóně připsala posádka Dane Cameron a Eric Curran s prototypem Chevrolet týmu Action

Yvan Müller má čtvrtý titul na dosah
Chevrolet Cruze Cup se představuje!
Povídání s Tomem Coronelem o WTCC a současném závodním světě

Na kanadském okruhu Motorsport Park si první vítězství v letošní sezóně připsala posádka Dane Cameron a Eric Curran s prototypem Chevrolet týmu Action Express Racing. V kategorii GTLM slavil již potřetí za sebou Ford.

Závod byl dokončen za safety carem. Audi týmu Magnus Racing totiž dvě minuty před koncem narazilo do bariéry z pneumatik. Posádka Cameron–Curran tak měla pohodový dojezd do cíle. Dvojice se probojovala do čela po zastávkách v boxech, když Cameron v jedné zatáčce současně předjel Barbosu s Jordanem Taylorem a první místo již nepustil. Druhá příčka v cíli patřila týmovým kolegům Joau Barbosovi a Christianu Fittipaldimu. Pro bronz si dojeli bratři Taylorové Jordan a Ricky.

V kategorii PC se poprvé od březnové dvanáctihodinovky v Sebringu prosadil tým CORE autosport s Colinem Braunem a Jonem Bennettem. Jejich ORECA FLM09 projela cílem jako první před totožnými prototypy týmů Starworks Motorsport a PR1/Mathiasen Motorsport.

V kategorii GTLM přebírali vavříny zástupci Fordu – již potřetí za sebou. Posádka Ryan Briscoe a Richard Westbrook vsadila na tři zastávky v boxech a při té poslední mechanici pouze doplňovali palivo. Tím se Briscoe posunul před Corvettu Tommyho Millnera a Olivera Gavina a bylo rozhodnuto. Třetí místo brali s druhou Corvettou Jan Magnussen a Antonio Garcia.

V GTD bylo nejlepší BMW týmu Turner Motorsport. Jens Klingmann a Bret Curtis vyhráli 160 minut trvající závod a nový model BMW M6 GT3 si tak odnáší první skalp v IMSA. Na druhém místě dojela posádka Robin Liddell – Andrew Davis s vozem Audi týmu Stevenson Motorsport a třetí pozici brali Bryan Sellers a Madison Snow s Lamborghini týmu Dream Racing.

Výsledky závodu najdete zde

Foto: Chevrolet

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0