IndyCar: Druhým pilotem Dale Coyne Racingu by se měl stát Ferrucci

IndyCar: Druhým pilotem Dale Coyne Racingu by se měl stát Ferrucci

Podle informací serveru Racer.com by se měl v sezoně 2019 týmovým kolegou Sébastiena Bourdaise u týmu Dale Coyne Racing stát Santino Ferrucci. Zatí

V Detroitu zvítězili Dixon a Hunter-Reay
GP3 na Hungaroringu: Boccolacci si konečně spravil chuť
Ticktum senzačně vyhrál Macau GP ve Formuli 3

Podle informací serveru Racer.com by se měl v sezoně 2019 týmovým kolegou Sébastiena Bourdaise u týmu Dale Coyne Racing stát Santino Ferrucci.

Zatímco v letošní sezoně IndyCar Series rozdělila stáj Dale Coyne Racing svoji druhou závodní sedačku mezi vícero závodníků, v roce 2019 by již místo vedle Sébastiena Bourdaise mělo být vyhrazeno pro stálého pilota.

Podle informací serveru Racer.com by se novým týmovým kolegou francouzského závodníka, který v únoru oslaví již 40. narozeniny, měl stát Santino Ferrucci. Američan již má se stájí Dala Coyna zkušenosti z letošního roku. Svůj debut v IndyCar si Ferrucci připsal během červnového dvojpodniku v Detroitu coby náhrada za toho času zraněného Pietra Fittipaldiho. Další dva starty si pak připsal na závěr sezony v Portlandu a Sonomě, kdy usedl do třetího vozu stáje.

20letý rodák z connecticutského Woodbury, který rovněž zastává roli vývojového jezdce u týmu Haas ve Formuli 1, si v roce 2018 zazávodil kromě IndyCar také ve Formuli 2 pro stáj Trident. V juniorském šampionátu se ovšem díky svému nesportovnímu chování během podniku v Silverstone neukázal v dobrém světle. Během britského víkendu se totiž Ferrucci dopustil řady prohřešků. Vše pak završil v nedělním sprintu, když v cíli najel do svého týmového kolegy Arjuna Mainiho a posléze byl z řad týmu propuštěn.

Kromě Ferrucciho byl se druhou sedačkou u Dale Coyne Racingu spojován také Pietro Fittipaldi. V souvislosti s angažmá u týmu se hovořilo také o Stoffelu Vandoornovi, který na konci letošní sezony odejde z McLarenu a na 99% také z Formule 1. Aktuálně je ovšem Belgičan spojován nejvíce s Formulí E a novu stájí HWA, která by měla své jezdecké složení odhalit v pondělí.

Dale Coyne projevil zájem také o dalšího současného pilota královny motorsportu Estebana Ocona. Oconovo potenciální angažmá v americké sérii se ovšem jevilo již od začátku jako nepravděpodobné z důvodu jeho příslušnosti k juniorskému programu Mercedesu. Francouz navíc prohlásil, že o přesun do jiné série zájem nemá.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0