IndyCar: O´Ward absolvuje s Carlinem 13 závodů

IndyCar: O´Ward absolvuje s Carlinem 13 závodů

Patricio O´Ward bude v letošní sezoně IndyCar Series hájit barvy stáje Carlin. Loňský šampion IndyLights nastoupí s týmem do 13 závodů. Patricio O

F2 v Soči: Nyck de Vries v kvalifikaci porazil Norrise i Russella
F2: Úvodní pole position získal Lando Norris
F2 ve Spa-Francorchamps: Kvalifikaci suverénně ovládl „domácí“ Nyck de Vries

Patricio O´Ward bude v letošní sezoně IndyCar Series hájit barvy stáje Carlin. Loňský šampion IndyLights nastoupí s týmem do 13 závodů.

Patricio O´Ward měl v letošní sezoně IndyCar Series původně působit u stáje Harding Steinbrenner Racing, kde měl utvořit jezdeckou sestavu společně s Coltonem Hertou. Po přechodu na motory Chevrolet však bude tým schopen nasadit pouze jeden celosezonní vůz a právě z tohoto důvodu byl Mexičan nucen stáj těsně před starten předsezonních testů opustit.

Úřadujícího šampiona Indy Lights ale nakonec v letošní sezoně vrcholné americké formulové série přeci jen uvidíme. O´Wardovi se totiž podařilo dohodnout s týmem Carlin, v jehož barvách letos nastoupí do 13 závodů včetně Indy 500.

“Chtěl bych začít tím, že jsem vzrušený z toho, že se sezona 2019 IndyCar Series rozebíhá a jsem nesmírně nadšený, že mi Trevor Carlin umožnil závodit pro jeho tým a pro tým Chevroletu. Jsem prostě vděčný, že ve mně on a celý tým Carlinu opravdu věří a dám všechno do toho, abych jim ukázal, že jsem připraven porvat se s každou výzvou, které jsou před námi a které začnou za pár týdnů na okruhu Amerik,” těší se na nové angažmá O´Ward.

“Myslím, že prostě nemůžu pořádně vyjádřit, jak jsem z této příležitosti vzrušený. Pár uplynulých víkendů bylo velice stresujících, což bylo dáno okolnostmi a musel jsem trochu spěchat, když jsem si hledal nový domov v IndyCar Series. Nemůžu být ale šťastnější, že jsem skončil v Carlinu.”

Šéf stáje Trevor Carlin považuje svého nového pilota za slibný talent, který si podle něj zaslouží dostat příležitost a ve kterém vidí podobnou “jiskru” jako v nejúspěšnějších bývalých jezdcích stáje.

“Za ty roky jsem měl to potěšení pracovat s mnoha talentovanými piloty. Mnoho z nich nyní závodí v IndyCar Series, ve Formuli 1, Formuli E a v dalších sériích. V Patovi vidím jiskru podobně jako v některých z našich bývalých jezdců, kteří to dotáhli nejdále,” řekl Brit.

“Je to velice slibný talent, který si tuto příležitost zaslouží a který má obrovský potenciál. Jakožto mladý tým Chevroletu jsme neuvěřitelně pohánění a vzrušení tím, že mu pomůžeme dosáhnout jeho cílů pro rok 2019.”

Chybět bude O´Ward pochopitelně během úvodního podniku sezony v St. Petersburgu, dále při oválových kláních v Texasu a Poconu a absentovat bude 20letý rodák z Monterrey také při finále sezony v Laguně Sece.

V těchto podnicích se po boku Maxe Chiltona představí Charlie Kimball. Američan, který s týmem loni odjel kompletní sezonu, se krom toho představí i v závodě 500 mil Indianapolis. Ve “staré cihelně” totiž stáj nasadí hned trojici vozů.

Angažování Patricia O´Warda zároveň znamená smůlu pro RC Enersona, který testoval s Carlinem v Laguně Sece i v Austinu a byl považován za horkého favorita na závodní sedačku pro 12 závodů, v nichž nebude startovat Charlie Kimball.
COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0