ISR nebodovalo ani v neděli

Ani nedělní závod ADAC GT Masters na Lausitzringu neskončil pro českou stáj ISR bodovaným výsledkem. Posádka Filip Salaquarda – Frank Stippler byla klasifikována jako devatenáctá.

ISR získalo v neděli tři body
ISR zahájilo sezonu ADAC GT Masters na bodech
ISR skončilo v sobotu předčasně

V neděli se na Lausitzringu uskutečnil druhý víkendový závod ADAC GT Masters. První jízda tohoto podniku, která se uskutečnila v sobotu, české stáji ISR nevyšla. Poté, co Filip Salaquarda kolidoval s Erikem Johanssonem, ale ekipa Igora Salaquardy šachovnicovou vlajku nespatřila. A na body tým nedosáhl ani v neděli.

Že i tentokrát nebude cesta za bodovaným umístěním, ukázala už ranní kvalifikace. V ní se Frank Stippler umístil na 23. pozici. Závod, který se opět konal na mokré trati, stejně jako nedělní kvalifikace, ale pro německého závodníka nezačal nejlépe. Propadl se totiž na 28. místo. V dalších kolech se ale posunul nahoru. Stippler těžil mimo jiné i z potíží Clemense Schmida a z penalizace průjezdu boxy pro Christophera Miese za vytlačení soupeře z trati. V době, kdy začalo okno pro zastávky v boxech, figuroval Stippler na 23. příčce.

Během výměn jezdců ale ztratilo ISR dvě pozice a když se pořadí ustálilo, kroužil Filip Salaquarda po trati jako dvacátý pátý. Později se sice český pilot propadl na 26. místo, v dalších kolech se ale byl schopen propracovat výše a cílem projel jako dvacátý. Na cestě za tímto výsledkem mu pomohli mimo jiné i z potíží Hamzy Owegy nebo Aidana Reada.

V konečné klasifikaci závodu ale nakonec skončili Salaquarda a Stippler na 19. pozici. Charles Weerts s Driesem Vanthoorem, kteří původně dojeli do cíle na 17. místě, totiž obdrželi po závodě penalizaci průjezdu boxy převedenou v časový trest třiceti sekund. Důvodem byl incident mezi Vanthoorem a Farfusem z úvodu. Weerts s Vanthoorem se po této penalizaci propadli na 26. příčku.

Salaquarda se Stipplerem se sice posunuli o jednu příčku výše, na jejich nulovém bodovém zisku to ale nic nezměnilo. Salaquardu mohlo těšit alespoň vítězství v hodnocení Trophy.

ISR opouštělo Lausitzring s nulou. Foto: ADAC GT Masters

Letošní sezona ADAC GT Masters vyvrcholí již během nadcházejícího víkendu na Oscherslebenu.

Výsledky nedělního závodu: 1. Dorian Boccolacci – Mick Wishofer (Team Zakspeed BKK Mobil Oil Racing, Mercedes-AMG GT3 Evo), 2. Klaus Bachler – Robert Renauer (Precote Herberth Motorsport, Porsche 911 GT3 R) +4,609, 3. Sebastian Asch – Alfred Renauer (Precote Herberth Motorsport, Porsche 911 GT3 R) +5,017…19. Filip Salaquarda – Frank Stippler (Team ISR, Audi R8 LMS GT3, 1. v Trophy) +1:13,052.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Kelvin van der Linde – Patric Niederhauser (Rutronik Racing, Audi R8 LMS GT3) 150 bodů, 2. Robert Renauer (Precote Herberth Motorsport, Porsche 911 GT3 R) 145 bodů, 3. Michael Ammermüller – Christian Engelhart (SSR Performance, Porsche 911 GT3 R) 143 bodů… 31. Frank Stippler – Filip Salaquarda (Team ISR, Audi R8 LMS GT3) 15 bodů.

Průběžné pořadí týmů: 1. Rutronik Racing 154 bodů, 2. Precote Herberth Motorsport 152 bodů, 3. SSR Performance 151 bodů… 18. Team ISR 28 bodů.