Dominantní Audi v celé své kráse. ISR se ukáže na Racing Expo i s novou posilou

Vůz, který dominoval letošnímu ESET Cupu i nový jezdec stáje Libor Milota. Takový bude letošní ročník výstavy Racing Expo v pražských Letňanech v podání stáje ISR.

„Moc se na to těším. Je to pro mě příběh, který začíná. Večer nás navíc čeká také slavnostní vyhlášení ESET Cupu v restauraci u Fleků,“ říká Milota.

Za volantem vozu Audi R8 LMS GT3, které ISR do areálu PVA Expo přiváží, letos naprosto kraloval Filip Salaquarda. Český jezdec se stal v ESET Cupu šampionem třídy GT3 jak ve sprintu, tak ve vytrvalostních závodech. Zatímco v první zmíněné klasifikaci vyhrál hned devět z dvanácti závodů, ve vytrvalosti byl ještě o něco úspěšnější. Ze šesti případů se postavil na nejvyšší stupeň pětkrát. Výstavy se ovšem nezúčastní, neboť mu to nedovolí pracovní povinnosti.

Milota, který bude příští rok spolu s Filipem Salaquardou působit v seriálu International GT Open, se ovšem hodlá věnovat fanouškům naplno: „Máme připravené podpisové kartičky a chci si přivézt také nějaké poháry. Rád si popovídám se všemi, které náš sport opravdu zajímá. Něco takového mě totiž vždy baví a věřím, že to udělá radost jak mně, tak fanouškům,“ láká k návštěvě výstavy.

Audi R8 LMS GT3 ovšem nebude na výstavě jediným vozem, který je spojen s kariérou Libora Miloty. K vidění bude i Mercedes-AMG GT3. S tímto autem jablonecký rodák závodil několik sezon a letos ho dovedl k titulům vicemistra ve sprintu i vytrvalosti třídy GT3. Nejpovedenější sezonu za jeho volantem ovšem zažil v roce 2022, kdy se stal celkovým šampionem ESET Cupu.

„Se stájí GT2 Motorsport ukončujeme naší úspěšnou spolupráci, na kterou budu vždy rád vzpomínat. V nostalgickém duchu se tu proto s Mercedesem rozloučím,“ dodává.

Brány výstavy Racing Expo, která je součástí Prague Car Festivalu, se v sobotu i v neděli otevřou v 10 hodin. Zatímco sobotní program skončí v 18:00, nedělní o hodinu dříve. K vidění bude přes 150 závodních automobilů nebo motocyklů ze současnosti i historie.

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.