ISR si na Sachsenringu připsalo další body

ISR si na Sachsenringu připsalo další body

Úvodní závod ADAC GT Masters na Sachsenringu přinesl české stáji ISR sedm bodů. Její posádka Filip Salaquarda-Frank Stippler totiž projela pod šachov

Víkendový přehled: Češi na Nürburgringu nebo motokáry v Chebu
Víkendový přehled: Hockenheimring, Zolder nebo i Třinec s Mostem
Salaquarda se Stipplerem zaznamenali posun v průběžném pořadí

Úvodní závod ADAC GT Masters na Sachsenringu přinesl české stáji ISR sedm bodů. Její posádka Filip Salaquarda-Frank Stippler totiž projela pod šachovnicovým praporkem na deváté pozici.

Před úvodním závodem finálového podniku letošní sezony ADAC GT Masters na Sachsenringu nebyla pozice posádky české stáje ISR ve složení Filip Salaquarda a Frank Stippler zrovna slibná. Česko-německý tandem totiž v ranní kvalifikaci zajel pouze 17. čas a po penalizaci tří míst jí navíc na startovním roštu patřilo až 20. místo. I přes start ze zadních pozic ale mohla v sobotu v táboře týmu panovat spokojenost se ziskem slušného bodového přídělu.

Posouvat se pořadím se vozu se startovním číslem 33 dařilo již během úvodního úseku, kdy za volantem seděl Filip Salaquarda. Českému závodníkovi se během svého pobytu na trati totiž podařilo oproti startovní příčce posunout o tři pozice a před začátkem jezdeckých výměn mu patřila 17. příčka.

Střídání, ke kterému se stáj Igora Salaquardy rozhodla sáhnout až v závěru okna pro zastávky, navíc týmu také vyšlo. Frank Stippler se totiž poté, co zajeli do boxů všechny posádky, ocitl na bodovaném 13. místě.

Německý závodník se ale s tímto umístěním nespokojil a ve zbývajícím průběhu ještě zaznamenal další posun, když vydělal čtyři příčky a v cíli z toho bylo deváté místo.

Pro vítězství si v kapkami deště ovlivněném závodě dojeli Indy Dontje s Maximilianem Götzem. Druzí skončili Christopher Mies a Max Hofer, kteří zároveň slavili mezi juniory. Bronz si připsala dvojice Mick Wishofer-Kelvin Snoeks.

V klasifikaci Trophy se nejvíce zadařilo Svenu Barthovi s Davidem Jahnem. V celkovém pořadí se toto německé duo umístilo na sedmé příčce.

kompletní výsledky prvního závodu

Poslední závod sezony je na programu v neděli od 14:45.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0