ISR si připsalo další nulu

ISR si připsalo další nulu

Ani v úvodním víkendovém závodě podniku ADAC GT Masters na Hockenheimringu se posádce stáje ISR Filip Salaquarda-Frank Stippler nepodařilo ukončit šňůru nebodovaných výsledků. Dvojice byla klasifikována jako dvacátá osmá.

ISR v sobotu sahalo po nejlepším výsledku sezony
U ISR jsou před startem sezony pozitivně naladěni
ISR v neděli ukončilo bodový půst

Na Hockenheimringu pokračuje tento víkend mimo jiné i sezona ADAC GT Masters. Ve startovní listině ani tentokrát nechybí česká stáj ISR a její posádka Filip Salaquarda-Frank Stippler.

Úvodní dva podniky letošního ročníku nevyšly česko-německému tandemu zcela podle představ. Bodovat se Salaquardovi se Stipplerem podařilo pouze v úvodním závodě prvního podniku na Lausitzringu, kde dojeli osmí. Druhý víkendový závod tohoto klání pak pro ně skončil až 20. pozicí a nulu si odnesli i ze závodů na Nürburgringu. Tam obsadili 16., respektive 24. příčku.

A s příliš slibnými vyhlídkami nemohla posádka vstupovat ani do sobotního závodu na Hockenheimringu. Poté, co zajel v ranní kvalifikaci Filip Salaquarda čas v hodnotě 1:39,108, totiž vozu se startovním číslem 33 připadlo na startovním roštu až 24. místo.

A po prvním kole závodu vypadala situace posádky ještě hůře. Salaquarda totiž během něj vycestoval z dráhy v zatáčce Mobil 1 a do druhého okruhu najížděl až jako třicátý druhý.

Po sedmi minutách ale vybojoval dvě pozice zpět a posunul se tak na třicátou příčku. Pomohly mu v tom potíže Nielse Lagrangeho z týmu GRT Grasser Racing a pilota Teamu WRT Rolfa Ineichena. Zatímco první jmenovaný skončil ve štěrku v zatáčce Mobil 1, Ineichen kolidoval na cílové rovince se zdí a vzápětí svůj vůz odstavil.

Zmíněné incidenty Salaquardovi neumožnily pouze postoupit o dvě pozice vzhůru, ale rovněž smazat manko na soupeře. Ředitelství závodu se totiž nejprve rozhodlo vyslat na trať zpomalovací vůz a poté dokonce vyvěsit červené vlajky.

Po restartu závodu se Filipovi povedlo získat další pozice. Na začátku okna pro zastávky v boxech figuroval na 27. příčce. Na stejné pozice kroužilo Audi R8 LMS GT3 českého týmu také po skončení výměn jezdců, kdy už za jeho volantem seděl Frank Stippler.

Také německému jezdci se dařilo postupovat pořadím, v čemž mu pomohlo mimo jiné i odstoupení Sebastiana Asche (Precote Herberth Motorsport). Až do bodované patnáctky se ale neprokousal. Pod šachovnicovou vlajkou projel jako dvacátý čtvrtý.

To ale nebyl pro posádku ISR konečný výsledek. Bezprostředně po skončení sobotního klání totiž obdržela třicetisekundovou penalizaci za Stipplerův kontakt s Pierrem Kafferem. Tento trest odsunul dvojici české stáje až na 28. příčku.

Chuť si bude moci ISR spravit v zítřejším druhém závodě, který odstartuje ve 13:05. O podobě jeho startovního roštu se rozhodne v ranní kvalifikaci. Ta se uskuteční od 9:20.

Výsledky prvního závodu víkendu: 1. Christian Engelhart – Michael Ammermüller (SSR Performance, Porsche 911 GT3 R) 36 kol, 2. Patric Niederhauser – Kelvin van der Linde (Rutronik Racing, Audi R8 LMS GT3) +1,765, 3. Steijn Schothorst – Tim Zimmermann (GRT Grasser Racing Team, Lamborghini Huracán GT3 Evo) +8,835… 28. Filip Salaquarda – Frank Stippler (Team ISR, Audi R8 LMS GT3) +1:28,167.

Průběžné pořadí doplníme…

Titulní fotografie: ADAC GT Masters

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0