ISR v neděli ukončilo bodový půst

ISR v neděli ukončilo bodový půst

Stáj ISR se v nedělním závodě ADAC GT Masters na Hockenheimringu vrátila na bodované pozice. Filip Salaquarda s Frankem Stipplerem skončili třináctí.

ISR získalo v neděli tři body
ISR zahájilo sezonu ADAC GT Masters na bodech
ISR v sobotu sahalo po nejlepším výsledku sezony

Sobotní závod ADAC GT Masters na Hockenheimringu nevyšel české stáji ISR podle představ. Posádka Filip Salaquarda – Frank Stippler si totiž připsala již čtvrtý nebodovaný výsledek v řadě. Cílem projel jejich vůz se startovním číslem 33 na 24. příčce. Po skončení závodu navíc přišla třicetisekundová penalizace za Stipplerův incident s Pierrem Kafferem, která česko-německý tandem odsunula až na 28. místo. Neděle již ale byla v podání ekipy Igora Salaquardy vydařenější.

ISR si připsalo další nulu

Že by nemuselo jít o špatný den, naznačila už ranní kvalifikace. V ní zajel Frank Stippler čas v hodnotě 1:38,853 a pro start druhého závodu víkendu zajistil stáji ISR 12. pozici.

Po prvním kole na tom ale bylo stříbrno-černo-červené Audi R8 LMS GT3 ještě lépe. Stippler se totiž propracoval až na šestou příčku. V dalších kolech se ale německý pilot propadl. Na začátku okna pro zastávky v boxech mu patřilo osmé místo.

Během výměn jezdců ale vůz české stáje putoval opět směrem dolů. Poté, co se pořadí ustálilo, kroužil Filip Salaquarda po trati až jako třináctý.

Později se na okamžik propadl dokonce na 14. příčku. Když ale postihl Nielse Lagrangeho defekt pneumatiky, mohl se Salaquarda vrátit na 13. místo.

Toto umístění zůstalo v jeho držení až do cíle. V závěru závodu ovšem musel čelit snahám Daniela Keilwitze a Klause Bachlera. Souboj této trojice skončil kolizí, po níž Bachler havaroval a šachovnicovou vlajku nakonec nespatřil.

Za běžných okolností by tento výsledek znamenal pro Salaquardu se Stipplerem tři body. Jelikož ale posádka Marco Holzer – Michael Joos, která dojela na 12. místě, nebodovala do šampionátu, byl z toho hned čtyřbodový příděl.

“Prožíváme celkem bizarní sezonu. Víme, že máme velice konkurenceschopné auto a rychlé piloty, kteří Audi R8 LMS moc dobře znají, ale z mnoha důvodů jsme nedokončili jediný víkend, aniž bychom nebyli postiženi nějakými událostmi. Hockenheim je bezpochyby trať, kde malé detaily dělají velké rozdíly. V první kvalifikaci bylo 25 aut v jedné sekundě od pole position a musím říci, že jsme odvedli dobrou práci, protože náš výkon se ze soboty na neděli zlepšil. Toto je pozitivní signál, který nám dává optimismus do dalšího podniku. Víme, že můžeme bojovat o Top 10,” uvedl po skončení víkendu šéf stáje Igor Salaquarda.

Sezona ADAC GT Masters pokračuje o víkendu 3.-4. října na Sachsenringu.

Výsledky druhého závodu víkendu: 1. Patric Niederhauser – Kelvin van der Linde (RUTRONIK-RACING, Audi R8 LMS GT3) 36 kol, 2. Max Hofer – Christopher Haase (Montaplast by Land Motorsport, Audi R8 LMS GT3) +4,291, 3. Rolf Ineichen – Mirko Bortolotti (TEAM WRT, Audi R8 LMS GT3) +16,048… 13. Filip Salaquarda – Frank Stippler (Team ISR, Audi R8 LMS GT3) +46,134.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Patric Niederhauser – Kelvin van der Linde (RUTRONIK-RACING, Audi R8 LMS GT3) 88 bodů, 2. Michael Ammermüller – Christian Engelhart (SSR Performance, Porsche 911 GT3 R) 84 bodů, 3. Maro Engel – Luca Stolz (Toksport WRT, Mercedes-AMG GT3 Evo) 81 bodů… 21. Filip Salaquarda – Frank Stippler (Team ISR, Audi R8 LMS GT3) 12 bodů.

Průběžné pořadí hodnocení Trophy: 1. Elia Erhart (Německo, EFP Car Collection by TECE, Audi R8 LMS GT3) 169,5 bodů, 2. Filip Salaquarda (Česká republika, Team ISR, Audi R8 LMS GT3) 126 bodů, 3. Rolf Ineichen (Švýcarsko, Team WRT, Audi R8 LMS GT3) 95 bodů.

Průběžné pořadí týmů: 1. SSR Performance 91 bodů, 2. RUTRONIK-RACING 90 bodů, 3. Toksport WRT 86 bodů… 13. Team ISR 20 bodů.

Titulní fotografie: ADAC GT Masters

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0