ISR v sobotu sahalo po nejlepším výsledku sezony

ISR v sobotu sahalo po nejlepším výsledku sezony

Posádka stáje ISR ve složení Filip Salaquarda a Frank Stippler měla v sobotním závodě ADAC GT Masters na Red Bull Ringu blízko k pátému místu. Nakonec ji ale zastavily technické problémy.

Král okruhovým králem sezony 2019
ISR v neděli ukončilo bodový půst
U ISR jsou před startem sezony pozitivně naladěni

Na Red Bull Ringu se tento víkend koná mimo jiné i pátý podnik letošní sezony ADAC GT Masters. V sobotu byl na programu úvodní závod.

A čeští fanoušci do něj mohli díky posádce stáje ISR Filip Salaquarda – Frank Stippler vstupovat se slibnými vyhlídkami. Salaquarda totiž v ranní kvalifikaci, která se konala na mokré trati, zajel čas v hodnotě 1:31,746. Tímto výkonem si zajistil pro start úvodního víkendového klání osmou pozici.

A i závod se pro český tým vyvíjel dobře. Salaquarda se totiž byl před začátkem okna pro zastávky v boxech schopen propracovat dokonce na páté místo. Na této příčce se navíc vůz se startovním číslem 33 udržel i po skončení výměn jezdců, během nichž Salaquardu vystřídal za volantem Stippler.

I v dalších kolech poté zůstávalo páté místo v držení německého závodníka a vše nasvědčovalo tomu, že se stáj Igora Salaquardy bude v cíli radovat z nejlepšího výsledku sezony. Nakonec se tak ale nestalo. Dvě kola před cílem se totiž se na voze Audi R8 LMS objevily technické problémy, kvůli kterým musel Stippler odstoupit. Česká ekipa tak nakonec šachovnicovou vlajku nespatřila. V konečných výsledcích ovšem ještě byli Salaquarda se Stipplerem klasifikováni, a to na 26. příčce.

Šanci na nápravu bude mít ISR v nedělním závodě, který startuje ve 13:05. Ještě předtím se ale rozhodne v kvalifikaci (9:00) o tom, jakou podobu bude mít jeho startovní rošt.

Výsledky prvního závodu víkendu: 1. Henric Skoog – Nick Yelloly (Schubert Motorsport, BMW M6 GT3) 40 kol, 2. Sven Müller – Robert Renauer (Precote Herberth Motorsport, Porsche 911 GT3 R) +8,112, 3. Erik Johansson – Jens Klingmann (MRS GT-Racing, BMW M6 GT3) +13,287… 26. Filip Salaquarda – Frank Stippler (Team ISR, Audi R8 LMS) +2 kola.

Průběžné pořadí posádek: 1. Kelvin van der Linde – Patric Niederhauser (Rutronik Racing, Audi R8 LMS) 121 bodů, 2. Michael Ammermüller – Christian Engelhart (SSR Performance, Porsche 911 GT3 R) 115 bodů, 3. Robert Renauer – Sven Müller (Precote Herberth Motorsport, Porsche 911 GT3 R) 109 bodů… 27. Frank Stippler – Filip Salaquarda (Team ISR, Audi R8 LMS) 12 bodů.

Průběžné pořadí hodnocení Trophy: 1. Elia Erhart (EFP Car Collection by TECE, Audi R8 LMS) 261 bodů, 2. Filip Salaquarda (Česká republika, Team ISR) 187 bodů, 3. Rolf Ineichen (Team WRT, Audi R8 LMS) 140 bodů.

Průběžné pořadí týmů: 1. Rutronik Racing 124 bodů, 2. SSR Performance 122 bodů, 3. Precote Herberth Motorsport 116 bodů… 17. Team ISR 23 bodů.

Titulní fotografie: ADAC GT Masters

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0