ISR vybojovalo nejlepší výsledek sezony

ISR vybojovalo nejlepší výsledek sezony

Česká stáj ISR si v úvodním závodě ADAC GT Masters na Zandvoortu dojela pro nejlepší výsledek sezony. Posádka Filip Salaquarda-Frank Stippler se

I.S.R. Racing má za sebou náročný víkend na Nürburgringu
ISR pokračuje v ADAC GT Masters s nezměněnou sestavou
O nadcházejícím víkendu se I.S.R. Racing znovu objeví na trati při druhém podniku ADAC GT Masters 2019 na Autodromu v Mostě

Česká stáj ISR si v úvodním závodě ADAC GT Masters na Zandvoortu dojela pro nejlepší výsledek sezony. Posádka Filip Salaquarda-Frank Stippler se umístila na 9. příčce.

Páteční program českým barvám na Zandvoortu příliš nevyšel. Roman Staněk se v tréninkových jízdách ADAC Formule 4 pohyboval až ve druhé desítce výsledkové listiny a nevedlo se ani stáji Igora Salaquardy v ADAC GT Masters, když posádka Filip Salaquarda-Frank Stippler obsadila v obou trénincích 28. příčku.

Česko-německému tandemu se navíc o moc lépe nedařilo ani v sobotní kvalifikaci, která byla odjeta na mokré trati. Salaquarda se Stipplerem zůstali i v tomto případě ve třetí desítce a pro start úvodní jízdy víkendu si zajistili 22. pozici.

kompletní výsledky první kvalifikace

Pro závod již ale panovaly suché podmínky a české stáji se zadařilo mnohem více. Filipu Salaquardovi se totiž v úvodních metrech podařilo posunout hned o pět pozic a povyskočil na 17. místo. Jezdci si ale dlouho nezazávodili, neboť ještě během úvodního okruhu vylétl ven z trati Mattia Drudi a na trať vyrazil zpomalovací vůz.

Hned v prvním kole po restartu se pak českému závodníkovi podařilo získat další pozici, když uzmul 16. příčku Ezequielu Perezovi Compancovi a od bodované patnáctky jej v tento moment dělilo již jen jedno místo. Později se ale Filip posunul i před Lucu Ludwiga a probojoval se tak i mezi tuto společnost.

Zhruba 39 minut před vypršením časového limitu se na trati znovu objevil safety car. Nyní se tak stalo poté, co se v kačírku po jezdecké chybě rozloučil s účinkováním v závodě Mick Wishofer.

Závodit se v Zandvoortu opět začalo 36 minut před cílem a hned o další minutu později odstartovalo okno pro zastávky v boxech. Toho využilo k výměně jezdců hned několik posádek. ISR Racing se ale ještě rozhodl zůstat na trati, díky čemuž se vyšvihl na 9. příčku.

 A toto rozhodnutí se za okamžik ukázalo jako správné. Zanedlouho totiž skončil mimo trať další vůz, tentokrát Thomas Preining, a na závodní dráhu se vrátil zpomalovací vůz. Českému týmu bylo tedy provést výměnu jezdců během neutralizace, díky čemuž ztratil méně času a vůz se startovním číslem 33 tak udržel 9. místo i po návratu na trať s Frankem Stipplerem za volantem.

Po restartu navíc postup pořadím v podání stáje pokračoval, když se Stippler nejprve vypořádal se svou mladší krajankou Carrie Schreiner. Vedle toho později využil i technických problémů Mara Engela a najednou měl ve svém držení 7. pozici.

Toto umístění ale 44letému matadorovi nepatřilo dlouho, neboť se před něj zanedlouho dostali David Jahn s Christopherem Miesem a odsunuli jej zpět na 9. příčku.

Tato dvojice ale Stipplerovi brzy 7. místo opět vrátila, neboť Mies byl potrestán penalizací průjezdu boxy a Jahn vycestoval mimo závodní dráhu.

Ani v tomto případě ale Stippler 7. příčku neudržel až do cíle. V úplně posledním okruhu jej totiž pokořili Philip Ellis s Frédréricem Vervischem a pod šachovnicovým praporkem přeci jen projel jako 9. Posádka se ale i tak mohla radovat ze třetího bodovaného umístění v řadě a zároveň z nejlepšího výsledku v sezoně.

Vítězství po startu z pole position slavila posádka Mirko Bortolotti-Christian Engelhart z týmu Orange1 by GRT Grasser. Druzí dojeli Klaus Bachler s Timem Bernhardem a třetí skončilo duo Michele Beretta-Marco Mapelli, které zároveň zvítězilo mezi juniory. Hodnocení Trophy opanovala celkově 10. posádka Franck Perera-Rolf Ineichen.

kompletní výsledky prvního závodu

Nedělní program ADAC GT Masters startuje od 9:00 druhou kvalifikací. Závěrečný závod víkendu je pak v plánu od 13:05.

https://www.instagram.com/p/B0_7HCiIUdQ/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0