ISR zahájilo sezonu ADAC GT Masters na bodech

ISR zahájilo sezonu ADAC GT Masters na bodech

Posádka stáje ISR ve složení Filip Salaquarda a Frank Stippler získala během úvodního podniku letošní sezony ADAC GT Masters na Lausitzringu osm bodů. Tuto sumu si dvojice připsala díky osmému místu v úvodní jízdě víkendu.

U ISR jsou před startem sezony pozitivně naladěni
Víkendový přehled: RTR Projects, Staněk, Salač a další
Král okruhovým králem sezony 2019

Na Lausitzringu odstartovala o víkendu nová sezona německého šampionátu ADAC GT Masters. V tomto seriálu bude letos již třetím rokem účinkovat česká stáj ISR. Ta znovu vsadí na dvojici Filip Salaquarda a Frank Stippler.

První závodní víkend sezony odstartoval v pátek dvojicí volných tréninků. V tom prvním se vůz se startovním číslem 33 umístil díky času 1:22,030 na desáté příčce. Ve druhém tréninkovém klání si již ale české barvy vedly o něco hůře. Tentokrát z toho byl čas 1:22,628 a až 20. místo.

Návrat do nejlepší desítky se nekonal ani v sobotní kvalifikaci. Zde Filip Salaquarda vybojoval časem 1:22,289 pro start úvodní závodní jízdy 15. pozici.

Na této příčce ovšem český pilot nezamýšlel zůstat dlouho, což potvrdil již v úvodním kole. Během něj vydělal celkem čtyři místa a do druhého okruhu najížděl jako jedenáctý.

V dalších kolech pak navíc Filip těžil z potíží soupeřů. Nejprve mu hrála do karet kolize v boji o první místo mezi Lucou Stolzem a Albertem Renauerem, který šel do hodin. Salaquardovi tímto bylo umožněno posunout se na desáté místo.

Ještě předtím, než se otevřelo okno pro zastávky v boxech, se ale český pilot probojoval dokonce na osmou pozici. Tam mu pomohl incident mezi Robertem Renauerem, Michaelem Ammermüllerem a Markusem Pommerem. Ti se dostali do křížku při souboji o druhé místo. Tento střet znamenal pro Renauera s Pommerem konečnou a zároveň zapříčinil výjezd zpomalovacího vozu.

Během výměn jezdců sice ISR ztratilo dvě pozice a Frank Stippler tak poté, co se pořadí ustálilo, kroužil po trati jako desátý, přeci jen ale projel cílem na osmé příčce. Znovu pomohly problémy soupeřů, tentokrát Simony de Silvestrové a Christophera Miese. Ti kolidovali při boji o třetí pozici.

V sobotu sice parta Igora Salaquardy mohla slavit zisk bodů, po nedělní kvalifikaci ale mnoho důvodů k úsměvu nebylo. Účinkování Franka Stipplera totiž ukončil předčasně kontakt se zdí. Než k němu došlo, stihl Němec odkroužit pouze čtyři kola. Během nich se zmohl pouze na čas 1:23,387, který na lepší než poslední 33. místo nestačil. V závodě se ale Stipplerovi dařilo prokousávat pořadím. Během svého pobytu na závodní dráze vystoupal až na 22. pozici.

Po zastávkách v boxech navíc Audi R8 LMS povyskočilo o další dvě příčky a Filip Salaquarda tak začínal z 20. místa. A po těsných soubojích se soupeři a mimo jiné i výjezdu zpomalovacího vozu (vydal se na trať po kolizi Constantina Schölla a Marvina Diensta, po níž první jmenovaný uvízl v kačírku) dojel Salaquarda na této pozici i do cíle. Tentokrát z toho tedy žádné body do hodnocení posádek nebyly.

Druhý podnik sezony je na programu o víkendu 14.-16. srpna na Nürburgringu. Do něj budou Salaquarda se Stipplerem vstupovat jako celkově třináctí. V týmovém hodnocení pak česká ekipa figuruje po úvodním podniku na 12. pozici. Za zmínku stojí ale rovněž klasifikace Trophy, kde Salaquardovi patří druhé místo. První závod uplynulého víkendu navíc v rámci tohoto hodnocení vyhrál.

Výsledky prvního závodu: 1. Maro Engel – Luca Stolz (Toksport WRT, Mercedes-AMG GT3) 1:02:43,235, 2. Michael Ammermüller – Christian Engelhart (SSR Performance, Porsche 911 GT3 R) +0,736, 3. Christopher Haase – Max Hofer (Montaplast by Land-Motorsport, Audi R8 LMS) +14,828… 8. Filip Salaquarda – Frank Stippler (Team ISR, Audi R8 LMS) +20,429.

Výsledky druhého závodu: 1. Dries Vanthoor – Charles Weerts (Team WRT, Audi R8 LMS) 1:01:40,371, 2. Maro Engel – Luca Stolz (Toksport WRT, Mercedes-AMG GT3) +3,799, 3. Sven Müller – Robert Renauer (Precote Herberth Motorsport, Porsche 911 GT3 R) +5,076… 20. Filip Salaquarda – Frank Stippler (Team ISR, Audi R8 LMS) +22,476.

Průběžné pořadí posádek: 1. Maro Engel – Luca Stolz (Toksport WRT, Mercedes-AMG GT3 Evo) 45 bodů, 2. Michael Ammermüller – Christian Engelhart (SSR Performance, Porsche 911 GT3 R) 33 bodů, 3. Dries Vanthoor – Charles Weerts (Team WRT, Audi R8 LMS) 25 bodů… 13. Filip Salaquarda – Frank Stippler (Team ISR, Audi R8 LMS) 8 bodů.

Průběžné pořadí týmů: 1. Toksport WRT 45 bodů, 2. SSR Performance 33 bodů, 3. Montaplast by Land-Motorsport 26 bodů… 12. Team ISR 9 bodů.

Průběžné pořadí Trophy: 1. Elia Erhart (EFP Car Collection by TECE, Audi R8 LMS) 60 bodů, 2. Filip Salaquarda (Team ISR, Audi R8 LMS) 41 bodů, 3. Rolf Ineichen (Team WRT, Audi R8 LMS) 25 bodů.

Průběžné pořadí juniorů: 1. Jannes Fittje (Küs Team75 Bernhard, Porsche 911 GT3 R) 61,5 bodů, 2. Marvin Dienst (HTP-Winward Motorsport, Mercedes-AMG GT3) 49,5 bodů, 3. Charles Weerts (Team WRT, Audi R8 LMS) 34 bodů.

titulní fotografie: Team ISR

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0