ISR zakončilo sezonu těsně pod stupni vítězů

ISR zakončilo sezonu těsně pod stupni vítězů

Posádka české stáje ISR Filip Salaquarda-Frank Stippler obsadila v závěrečném závodě letošní sezony ADAC GT Masters na Sachsenringu čtvrté místo

Víkendový přehled: Hockenheimring, Zolder nebo i Třinec s Mostem
I.S.R. Racing měl v elektrizujícím vyvrcholení sezóny stupně vítězů na dosah
I.S.R. Racing míří na Hockenheim k předposlednímu podniku ADAC GT Masters 2019

Posádka české stáje ISR Filip Salaquarda-Frank Stippler obsadila v závěrečném závodě letošní sezony ADAC GT Masters na Sachsenringu čtvrté místo.

Do sobotního závodu ADAC GT Masters na Sachsenringu vyrážela posádka stáje ISR ve složení Filip Salaquarda a Frank Stippler až z 20. místa. V neděli již ale byla výchozí pozice vozu se startovním číslem 33 mnohem slibnější. Český tým totiž v ranní kvalifikaci zaznamenal vynikající pátý čas.

A dařilo se i v úvodních metrech. Během nich se totiž dokázal startující Frank Stippler posunout až na třetí příčku a členové stáje Igora Salaquardy tak mohli v tu chvíli pomýšlet na pódiovou rozlučku s končící sezonou.

Tento scénář, který byl jistě lákavý pro každého českého fanouška motoristických závodů, ale bohužel naplněn nebyl. Výměna jezdců totiž tentokrát neproběhla u ISR tak zdařile jako včera a po skončení okna pro zastávky se tým propadl na čtvrtou příčku, neboť se před posádku dokázal posunout Jimmy Eriksson.

Filip Salaquarda poté dělal, co bylo v jeho silách, aby vybojoval stupně vítězů zpět a zejména v závěru se mu dařilo vyvíjet tlak na Maxe Hofera. Úspěšný ovšem nebyl a v cíli se musel spokojit s bramborovou medailí. Důvod ke smutku ale rozhodně nebyl, neboť se jednalo o nejlepší letošní výsledek stáje.

Z vítězství se radovali Kelvin Van Der Linde s Patricem Niederhauserem, kteří se kromě zisku dalšího prvenství mohli radovat také ze zisku mistrovského titulu. Druzí dojeli Jimmy Eriksson s Danielem Keilwitzem a třetí skončila posádka Christopher Mies-Max Hofer, která ovšem slavila mezi juniory a to nejen triumf v závodě, ale i celkový.

Třídu Trophy znovu ovládlo duo David Jahn-Sven Barth. Celkové prvenství ovšem mohl oslavovat pouze druhý jmenovaný.

kompletní výsledky druhého závodu

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0