ISR získalo v neděli tři body

ISR získalo v neděli tři body

Český tým ISR si z nedělního závodu ADAC GT Masters na Red Bull Ringu odnesl tři body. Posádka ve složení Filip Salaquarda a Frank Stippler byla klasifikována jako třináctá.

Král okruhovým králem sezony 2019
U ISR jsou před startem sezony pozitivně naladěni
ISR v sobotu sahalo po nejlepším výsledku sezony

V sobotním závodě ADAC GT Masters měla posádka české stáje ISR ve složení Filip Salaquarda a Frank Stippler na dosah nejlepší výsledek sezony. Dlouho vše nasvědčovalo tomu, že česko-německý tandem dosáhne na pátou pozici. Dvě kola před koncem ovšem došlo na voze českého týmu k technické poruše a do cíle tak nakonec nedojel. V neděli se již ale partě Igora Salaquardy mezi bodovanou patnáctkou umístit podařilo a alespoň částečně si tak spravila chuť.

Nedělní kvalifikace ovšem týmu tak dobře jako ta sobotní nevyšla. Frank Stippler zaznamenal šestnáctý nejrychlejší čas. Úvodní metry závodu se ale Stipplerovi vydařily. Po prvním kole se dokázal posunout na desáté místo. Později ale jednu pozici ztratil a na začátku okna pro zastávky v boxech mu patřila jedenáctá příčka.

Franku Stipplerovi se během úvodního okruhu podařilo vystoupat na desáté místo. Foto: ADAC GT Masters

Během výměn jezdců se ale týmu podařilo vydělat dvě pozice a poté, co se pořadí ustálilo, figuroval Filip Salaquarda na deváté příčce. Později se navíc posunul na osmou. V závěru ale tuto pozici ztratil a cílem nakonec přeci jen projel na devátém místě.

To ale pro posádku se startovním číslem 33 stále nebyl konečný výsledek. Po skončení závodu totiž komisaři rozdali řadu trestů za nerespektování traťových limitů a mezi penalizovanými byla i posádka Salaquarda – Stippler. K jejímu času bylo přičteno patnáct sekund navíc, což v konečné klasifikaci znamenalo pád na třináctou pozici. I tak se ale mohla dvojice těšit alespoň ze tří bodů. Salaquarda rovněž mohl slavit vítězství v hodnocení Trophy.

Šestý a současně předposlední podnik letošního ročníku ADAC GT Masters se uskuteční o víkendu 30.10. – 1.11. Pojede se na Lausitzringu, kde se seriál letos představil již na přelomu července a srpna v rámci úvodního závodního víkendu sezony.

Výsledky druhého závodu víkendu: 1. Erik Johansson – Jens Klingmann (MRS GT-Racing, BMW M6 GT3) 40 kol, 2. Maro Engel – Luca Stolz (Toksport WRT, Mercedes-AMG GT3 Evo) +4,645, 3. Albert Costa Balboa – Franck Perera (GRT Grasser Racing Team, Lamborghini Huracán GT3 Evo) +4,858… 13. Filip Salaquarda – Frank Stippler (Team ISR, Audi R8 LMS, Filip Salaquarda 1. v Trophy) +31,580.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Patric Niederhauser – Kelvin van der Linde (Rutronik Racing, Audi R8 LMS) 129 bodů, 2. Christian Engelhart – Michael Ammermüller (SSR Performance, Porsche 911 GT3 R) 128 bodů, 3. Maro Engel – Luca Stolz (Toksport WRT, Mercedes-AMG GT3 Evo) 123 bodů… 26. Filip Salaquarda – Frank Stippler (Team ISR, Audi R8 LMS) 15 bodů.

Průběžné pořadí hodnocení Trophy: 1. Elia Erhart (EFP Car Collection by TECE, Audi R8 LMS) 291 bodů, 2. Filip Salaquarda (Team ISR, Audi R8 LMS) 212 bodů, 3. Rolf Ineichen (Team WRT, Audi R8 LMS) 140 bodů.

Průběžné pořadí týmů: 1. SSR Performance 135 bodů, 2. Rutronik Racing 132 bodů, 3. Toksport WRT 130 bodů… 16. Team ISR 27 bodů.

Titulní fotografie: ADAC GT Masters

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0