Jak se promítly výsledky z Lausitzringu do tabulky průběžného hodnocení?

Jak se promítly výsledky z Lausitzringu do tabulky průběžného hodnocení?

Dosavadní suverén letošní sezóny, mělnický Tomáš Pekař, vybojoval na Lausitzringu další dvě vítězství. Celkem jich tak má po osmi odjetých závodech še

Klettwitz hostilo další díl Carboniacupu v Německu
Jezdci týmu Mičánek Motorsport vybojovali na Lausitzringu dvě umístění v TOP 5
Německé vavříny pro jezdce týmu IP Racing Shop

Dosavadní suverén letošní sezóny, mělnický Tomáš Pekař, vybojoval na Lausitzringu další dvě vítězství. Celkem jich tak má po osmi odjetých závodech šest, a tabulce průběžného pořadí vévodí se 158 body.

Druhé a třetí místo dokázal v Německu po nepříliš povedené kvalifikaci vybojovat Petr Fulín jr., který má na druhém místě 126 bodů. Pekařův náskok tak představuje komfortních 32 bodů, nicméně již po příštím podniku na Slovakia Ringu může být vše jinak. Pekař hned v úvodu sezóny avizoval, že se víkendu na Slovensku nezúčastní, a Fulín tak bude mít jedinečnou příležitost smazat bodové manko, a v případě minimálně dvou druhých míst jít do čela celé tabulky.

Dvacetšest bodů za druhé a šesté místo posunulo Jonase Karklyse na třetí pozici před Michala Matějovského, a na pátou příčku se s 57mi body posunul Tomáš Korený, jenž do seriálu naskočil až při závodech na Red Bull Ringu.

Korený dokázal bodovat v pěti z šesti závodů, přičemž dvakrát vystoupal na bronzový stupínek.

“Startovat v Octavia Cupu pro mne znamená velkou příležitost. Většinu tratí již znám, a tak se mohu plně soustředit na jízdu.V minulosti jsem startoval s nejrůznějšími cestovními vozy, nicméně žádný z nich neměl takový výkon jako Octavia. Je to skvělá příležitost a já si užívám každou vteřinu za volantem,” říká Tomáš Korený, který v minulosti startoval i ve FIA ETCC.

Jen o dva body méně má Matouš Kubů, nad jehož startem v Německu visel poměrně dlouho otazník. Kubů měl ve druhém závodě v Polsku nehodu, při které došlo ke značnému poškození jeho vozu. I přes veškeré vynaložené úsilí týmu Yawseed se v krátké době mezi závody nepodařilo dát vůz Matouše Kubů do 100%ního stavu a pomoc tak nabídnul promotér seriálu, společnost Benet, jenž pro tým připravil náhradní vůz.

Další tři body ztrácí matador Octavia Cupu Daniel Skalický. Ten v Octavia Cupu odjel čtyři závody, v nichž posbíral celkem 52 bodů.

Osmé místo se 42 body patří Petru Čížkovi, a nejlepší desítku uzavírají se shodným počtem 28 bodů Radek Bareš a Maciej Laszkiewicz.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0