Jaksch dojela v sobotu na čtvrtém místě

Jaksch dojela v sobotu na čtvrtém místě

Veronika Jaksch dokončila úvodní víkendový závod MAXX Formule v Dijonu na celkové čtvrté pozici. V hodnocení třídy Advantage pak obsadila t

Pekař si i po rušném víkendu v Dijonu udržel vedení
Jaksch se v Dijonu kvalifikovala jako šestá
Zlato, stříbro i bronz

Veronika Jaksch dokončila úvodní víkendový závod MAXX Formule v Dijonu na celkové čtvrté pozici. V hodnocení třídy Advantage pak obsadila třetí místo.

Ve francouzském Dijonu vrcholí během tohoto víkendu aktuální ročník šampionátu MAXX Formule. Ve velmi slibné pozici přijela na okruh, který v povědomí motoristických fanoušků figuruje zejména díky pořádání Velkých cen Francie a Švýcarska F1 v 70. a 80. letech minulého století, česká závodnice Veronika Jaksch. Ta se totiž nacházela na čele průběžného pořadí kategorie Advantage.

Již páteční jízdy ovšem naznačily, že cesta za udržením celkové vedoucí pozice nebude pro Veroniku žádná procházka růžovou zahradou. V bitvě o startovní pozice se totiž ve své třídě umístila na poslední čtvrté pozici, přičemž z pohledu absolutní klasifikace zaznamenala šestý nejrychlejší čas.

Na startu úvodního závodu víkendu se ovšem přeci jen nacházela v o něco příznivější pozici. S výjimkou Klaase Zwarta, který absentoval již během celého včerejšího programu, totiž do první jízdy na francouzské půdě nenastoupili ani původní vítěz kvalifikace Martin Kindler společně s manželem naší závodnice Wolfgangem Jakschem.

Tato skutečnost Veroniku tedy posunula nejen na čtvrté místo v celkovém pořadí, ale díky Kindlerově neúčasti také na bronzovou příčku v rámci Advantage. A na těchto příčkách poté dokázala projet také pod šachovnicovým praporkem.

Z hlediska boje o celkové prvenství ovšem nemůže být klidná ani před zítřejším finále (14:40). Vítězem celého závodu a současně třídy Advantage se totiž stal Christopher Brenier, který tak stáhl náskok české jezdkyně na pět bodů a při zopakování zítřejších výsledků by slavil titul on. Druhý dojel do cíle další účastník kategorie Advantage a zároveň otec dnešního vítěze Gilles Brenier. Bronz si připsal Karl Heinz-Becker, který zároveň opanoval třídu Masters.

V rámci hodnocení Prestige se vzhledem k již zmíněným absencím Klaase Zwarta a Wolfganga Jaksche nepředstavil žádný závodník.

kompletní výsledky prvního závodu

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0