Jaksch se v Dijonu kvalifikovala jako šestá

Jaksch se v Dijonu kvalifikovala jako šestá

Veronika Jaksch obsadila v poslední kvalifikaci letošní sezony MAXX Formule na okruhu v Dijonu šestou příčku. Během tohoto víkendu se ch

První závod, první vítězství
Pekař si i po rušném víkendu v Dijonu udržel vedení
Jaksch v neděli zopakovala sobotní výsledek

Veronika Jaksch obsadila v poslední kvalifikaci letošní sezony MAXX Formule na okruhu v Dijonu šestou příčku.

Během tohoto víkendu se chýlí do finále sezona několika českých závodníků. Do této skupiny patří také Veronika Jaksch, kterou čeká ve francouzském Dijonu poslední podnik letošního ročníku MAXX Formule.

Do něj navíc jezdkyně pilotující monopost Dallara GP2 – Mecachrome 4.0 V z roku 2008 vstupuje ve velmi slibné pozici, jelikož se čtyřbodovým náskokem vede hodnocení třídy Advantage a to i navzdory skutečnosti, že se jí letos ještě nepodařilo triumfovat.

Úvodní den posledního závodního víkendu roku, který byl odjet na mokré trati, se ale Veronice dvakrát nevyvedl. Zatímco v prvních volných tréninkových jízdách se stejně jako většina svých soupeřů na trati vůbec neukázala, ve druhém tréninku se umístila na celkové páté pozici a zároveň na posledním čtvrtém místě ve své kategorii.

Lépe bohužel nebylo ani v kvalifikačním klání. Zde totiž Jaksch zajela šestý nejrychlejší čas, přičemž v rámci třídy Advantage opět uzavírala výsledkovou listinu.

Jejím soupeřům z této kategorie se ovšem dařilo mnohem více, neboť obsadili první tři pozice absolutní klasifikace. Nejrychlejší čas si připsal Martin Kindler před druhým Gillesem Brenierem a třetím Christopherem Brenierem, který po neúčasti Bernda Hendlhofera zůstává jediným Veroničiným rivalem v boji o celkové prvenství.

Co se týče ostatních tříd, v Prestige se nejlépe kvalifikoval manžel české závodnice Wolfgang Jaksch a v Masters byl nejrychlejší Karl-Heinz Becker.

kompletní výsledky kvalifikace

Úvodní závod víkendu odstartuje v sobotu ve 12:10.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0