Jaksch v neděli zopakovala sobotní výsledek

Jaksch v neděli zopakovala sobotní výsledek

Pro Veroniku Jaksch skončil nedělní závod MAXX Formule v Dijonu stejně jako ten sobotní. Česká závodnice totiž znovu obsadila celkové čtvrté mís

Jaksch dojela v sobotu na čtvrtém místě
První závod, první vítězství
Zlato, stříbro i bronz

Pro Veroniku Jaksch skončil nedělní závod MAXX Formule v Dijonu stejně jako ten sobotní. Česká závodnice totiž znovu obsadila celkové čtvrté místo a zároveň třetí příčku v rámci hodnocení Advantage.

Sobotní závod MAXX Formule v Dijonu přinesl Veronice Jaksch celkové čtvrté místo. V rámci klasifikace třídy Advantage to navíc bylo ještě o něco lepší, když se umístila na třetí příčce a bylo jí tak dopřáno vystoupit na stupně vítězů.

View this post on Instagram

Advance Class: P1 C. Brenier P2 G. Brenier P3 V. Jaksch

A post shared by MAXXFormula_official (@maxxformula_official) on

V nedělní jízdě, která byla nejen závěrečným závodem francouzského víkendu, ale také celé letošní sezony, pak Veronika zažila tak trochu déjà vu. Své výsledky ze soboty totiž zopakovala a po startu ze čtvrté příčky z toho opět byla pomyslná bramborová medaile s bronzem v Advantage.

Identický zůstal v porovnání s prvním závodem i vítěz. Na první příčce totiž znovu projel pod šachovnicovou vlajkou Christopher Brenier. Tato skutečnost bohužel znamenala, že v šampionátu Francouz bodově vyrovnal na první příčce naši Veroniku a vzhledem k většímu počtu vítězství to tak byl on, kdo se mohl radovat z celkového prvenství.

Na druhé příčce dorazil i tentokrát do cíle vítězův otec Gilles Brenier. Z důvodu třicetisekundové penalizace za porušení pravidel při jízdě za safety carem byl ovšem v konečné klasifikaci odsunut na třetí pozici a stříbrné umístění tak od něj převzal Karl-Heinz Becker, který se navíc mohl radovat ve třídě Masters jak z prvenství, tak i ze zisku titulu.

Třída Prestige neměla stejně jako o den dříve ani v neděli ve startovní listině žádné zastoupení, když Klass Zwart ani manžel naší reprezentantky Wolfgang Jaksch do závodu opět nevystartovali. Prvnímu jmenovanému ovšem absence nijak nemusela kazit náladu, neboť se s přehledem stal celkovým vítězem této kategorie.

kompletní výsledky druhého závodu

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0