Jakub Kubas: Celou sezonu s Alpinou jsem si moc užíval

Jakub Kubas: Celou sezonu s Alpinou jsem si moc užíval

Teprve dvaadvacetiletý brněnský jezdec Jakub Kubas má za sebou sezonu, jenž bude beze sporu řadit mezi ty povedené. Kubas sice nedosáhl na vítězství v

Dvakrát bronz pro Jakuba Kubase na Hungaroringu
Pavel Kubas předal vedení teamu Appstores Motorsport svému synovi
Jakub Kubas si s novým vozem klade nové cíle, začne už tento víkend na Hungaroringu

Teprve dvaadvacetiletý brněnský jezdec Jakub Kubas má za sebou sezonu, jenž bude beze sporu řadit mezi ty povedené. Kubas sice nedosáhl na vítězství v ESET V4 Cupu, zato se náležitě odměnil titulem mistra střední Evropy ve vytrvalostních závodech na okruzích.

V Brně při podniku Masaryk Racing Days proběhlo poslední měření sil a to jak ve vytrvalostních, tak i sprintových závodech. Jezdec týmu Racing Trevor Appstores Motorsport se stal mistrem střední Evropy ve vytrvalostních závodech na okruzích již před tímto podnikem, ale díky čtvrtému místu v sobotním hodinovém závodě k tomuro úspěchu přidal také vytrvalostní stříbro v ESET V4 Cupu.

Tradiční „Podzimka“ však nebyla pouze o vytrvalosti, ale také o sprintech. V obou 25 minutových závodech vyválčil domácí jezdec s bílou Alpinou B6 GT3 čtvrté místo.

„Brněnský víkend bych zhodnotil asi docela rozpačitě. Na jednu stranu jsem zklamaný, že mi uniklo vítězství v ESET V4 Cupu o pět bodů, na druhé straně jsem získal titul ve FIA CEZ, čehož si ohromně cením. Musím říct, že jsem si domácí závodní víkend moc užil a to, co jsem řekl před víkendem se mi povedlo-tedy dostat z Alpiny maximum. Zároveň jsem šťastný, že mě do Brna přijela podpořit rodina a spousta mých přátel. Díky tomu se mi jelo naprosto skvěle a dávalo mi to sílu bojovat až do posledního kola,“ shrnul závodní víkend Masaryk Racing Days Jakub Kubas.

Sezona závodního jezdce je dlouhá a náročná. Jednou prožívá jezdec frustrující momenty, podruhé by zase mohl explodovat samou radostí. Nejinak tomu bylo v sezoně 2015 Jakuba Kubase.

„Pokud bych měl hodnotit celou sezonu, tak bych ji hodnotil pozitivně. Jízdu s Alpinou jsem si užíval a technika fungovala naprosto skvěle, až na závodní víkend v Mostě, kde jsem nedojel ani jeden závod, ale to prostě k závodění patří. Vypíchl bych dva velké momenty v letošní sezoně. Nejdříve vytrvalostní závod na Red Bull Ringu, kde hrozně pršelo, já startoval až z 18. místa a přesto se mi podařilo vyhrát. Ten druhý byl slovenský vytrvalák, kdy jsem startoval poslední a dojel jsem druhý. Díky tomu jsem se vrátil do hry o titul. To byly opravdu dva naprosto famózní závody. Chtěl bych poděkovat celé rodině, která mě neuvěřitelně podporuje, a to obzvlášť táta, který shání finance od sponzorů. I těm samozřejmě patří velký dík, bez nich by to nešlo. Také bych chtěl poděkovat přítelkyni, pro kterou to byla první závodní sezona a i přesto to zvládla psychicky naprosto skvěle, stejně tak její rodina, ze které jsou nyní velcí fanoušci motorsportu. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat všem členům našeho týmu a všem, kteří za mnou v průběhu sezony stáli,“

A plány pro příští rok?

„Chci se neustále posouvat dopředu, takže bych rád přesedlal na nějaký novější vůz třídy GT3. Také máme v plánu absolvovat vybrané závody ADAC GT Masters,“ prozradil závěrem Jakub Kubas.

Trevor-Racing-Brno-2015-FRYB7199 Trevor-Racing-Brno-2015-FRYB7351 Trevor-Racing-Brno-2015-FRYB7404 Trevor-Racing-Brno-2015-FRYB8593 Trevor-Racing-Brno-2015-IMG_0497 Trevor-Racing-Brno-2015-IMG_1324 Trevor-Racing-Brno-2015-IMG_1620 Trevor-Racing-Brno-2015-IMG_4987

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0