Jani po Le Mans opustí WEC a zaměří se plně na Formuli E

Jani po Le Mans opustí WEC a zaměří se plně na Formuli E

Vítěz závodu 24h Le Mans z roku 2016 a pilot stáje Rebellion Racing oznámil, že po skončení super sezóny ukončí své působení v šampionátu FIA WEC. Ne

24h Le Mans – Toyota konečně slaví vítězství
Frustrace v GTE Pro a dodatečný trest pro Fordy
24h Le Mans – Noc si našla své oběti, Toyoty stále vedou

Vítěz závodu 24h Le Mans z roku 2016 a pilot stáje Rebellion Racing oznámil, že po skončení super sezóny ukončí své působení v šampionátu FIA WEC. Neel Jani se hodlá plně zaměřit na projekt Porsche ve Formuli E, kam německá automobilka vstoupí od sezóny 2018/19 a Jani se stane jedním z hlavních jezdců.

Švýcar patří už tak trochu k legendám WEC. V Le Mans se poprvé objevil už v roce 2009. Od roku 2014 pak působil jako tovární jezdec Porsche a s německou automobilkou oslavil v roce 2016 i titul ve třídě LMP1. V super sezóně působí u Rebellion Racing, kde se v šesti závodech hned dvakrát objevil na pódiu.

I po skončení programu Porsche ve WEC však zůstal jako tovární jezdec značky a pomáhá při vývoji projektu automobilky pro vstup do elektrické závodní série Formule E, kde za odměnu dostane od německé automobilky příležitost usednout do jednoho ze dvou vozů.

„Po Le Mans se chystám skončit a budu se plně věnovat jen Formuli E. Musím si nastavit své priority a když dostanete od značky jako je Porsche příležitost závodit s jejími vozy, musíte do toho dát úplně všechno. Tím je to pro mě jasné dané,“ řekl Jani v rozhovoru.

„Tady navíc ani nemáme šanci. Jezdíme jen aby Toyota nevyhrávala sama a to není mým cílem. Mám rád tento šampionát, ty závody, paddock. Není to jednoduché rozhodnutí, ale tak to prostě chodí. Neznamená to ale, že se jednou nevrátím,“ dodal Švýcar a naznačil, že v jeho rozhodnutí hrál roli i současný stav třídy LMP1.

Na Neela Janiho tak patrně čekají poslední dva podniky ve WEC, a to nejprve šestihodinovka ve Spa v sobotu 4. května a následně 24h Le Mans o víkendu 15. a 16. června.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 2 years ago

    Uvažuje logicky. Je mu jasné, že za daných podmínek se už mistrem světa WEC podruhé nestane.
    Jeho šance vyhrát závod Formule E je sice též málo pravděpodobná, avšak je přesto mnohem větší než eventuální vítězství v Le Mans.

  • DISQUS: 0