Je to výborný výsledek, říká Homola

Je to výborný výsledek, říká Homola

Slovenskému závodníkovi Maťovi Homolovi se podařilo na FIA Motorsport Games vybojovat bronzovou medaili v kategorii cestovních vozů. S tímt

Česko obsadilo na FIA Motorsport Games páté místo
Pětice účastníků ESET V4 Cupu bojuje o Zlatý volant
Kouřil v neděli na sobotní výkon nenavázal

Slovenskému závodníkovi Maťovi Homolovi se podařilo na FIA Motorsport Games vybojovat bronzovou medaili v kategorii cestovních vozů. S tímto výsledkem u něj panovala velká spokojenost.

Víkendové FIA Motorsport Games ve Vallelunze skončily medailovým úspěchem mimo jiné i pro slovenskou výpravu. O její jediný úspěch se postaral v kategorii cestovních vozů Maťo Homola, který v konečném účtování obsadil třetí příčku.

K zisku medaile vykročil 25letý rodák z Bratislavy dobře již v sobotním úvodním závodě. Zde totiž jeho Hyundai i30 N TCR nestačil pouze na Klima Gavrilova a proťal cílovou pásku na druhé příčce.

Zatímco v sobotu mohl Homola zamávat přítomnému publiku ze stupňů vítězů, v nedělní jízdě se mu již mezi nejlepšími třemi umístit nepodařilo a tentokrát se musel spokojit s pátou pozicí. V celkovém pořadí ale za tento výsledek odsunem z pódiových pozic naštěstí nezaplatil a po skončení víkendu u něj mohla vypuknout bronzová radost.

„Je to výborný výsledek. Vozy Audi tady doslova létaly. Jsem tedy rád, že jsem se zde umístil nejen jako nejlepší Hyundai, ale rovněž jako nejlepší vůz jakékoli jiné značky. Byly to těžké závody, s trochou deště a vlhkou tratí. Děkuji týmu za vynikající přípravu a maximální profesionalitu během celého podniku, dále také mým partnerům a rodině, že jsem zde mohl být. Jsem šťastný, že jsem v tomto podniku mohl hájit slovenské barvy,“ uvedl sedmý muž letošního ročníku TCR Europe.

Společně s Maťem si medaile z Apeninského ostrova odnesli také již zmíněný Klim Gavrilov z Ruska, který se radoval ze zlata, a také Gilles Magnus. Belgičan obsadil v bodovém součtu obou víkendových klání druhou příčku.

titulní fotografie: SRO/Kevin Pecks-1VIER

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0