Jedlinski kraloval i ve vytrvalosti GT3, Skalický šampionem

Marcinovi Jedlinskému se podařilo zvítězit také ve vytrvalostním závodě GT3 na Hungaroringu v rámci podniku ESET Cupu. Na druhé pozici skončil Adam Lacko s Aliyyah Kolocovou a třetí dojel Daniel Skalický, který se stal celkovým vítězem. V GT4 zvítězili Tomáš Miniberger se Sergejem Pavlovcem, v D5 Václav Janík s Balázsem Volentérem a v TWC1 Tomáš Pekař s Richardem Meixnerem.

Byla to má nejlepší sezona, říká Skalický
Vytrvalost GT patřila Skalickému
Startovní listina maďarského ESET GT sprintu slibuje velkolepou podívanou

Marcin Jedlinski si ze sobotního programu ESET Cupu odnáší hned dva triumfy. Po vítězství v dopoledním sprintu totiž ovládl klasifikaci vozů GT a současně třídu GT3 i v hodinové vytrvalosti.

Pilot stáje Olimp Racing opět startoval v rámci GT3 z pole position. Tentokrát ale byla jeho cesta za triumfem o něco trnitější.

Polák si po startu sice vedení pohlídal, brzy ale musel řešit krizovou situaci. Kolidoval totiž s Mirem Konopkou. Zatímco vůz jeho soupeře se roztočil a propadal se v pořadí dolů, Jedlinski musel ven z dráhy. I po návratu do ideální stopy ale zůstal první.

O čelní příčku ale přišel krátce před zahájením okna pro zastávky v boxech. Dostali se před něj totiž jednak evropský šampion v závodech tahačů z roku 2017 Adam Lacko, jedoucí stejně jako Jedlinski s vozem Mercedes-AMG GT3, ale také Štefan Rosina.

Jedlinski ale nezůstal na třetí pozici dlouho. Velmi brzy totiž vrátil předjetí Rosinovi a krátce po zastávkách v boxech pak uzmul vedení Aliyyah Kolocové, která ve voze stáje Buggyra Zero Mileage Racing vystřídala Lacka. Od té doby už Jedlinski dominoval a s náskokem větším než jedné a čtvrt minuty si dojel pro prvenství.

U Buggyry sahali po vítězství, nakonec to ale nestačilo.

Kdo ale očekával, že propad Kolocové, která jela s vozem GT3 vůbec poprvé, bude po ztrátě prvního místa pokračovat dále, ten se zmýlil. Aliyyah totiž udržela stříbrnou pozici a hned při svém debutu s tímto vozem tak vystoupila spolu s Adamem Lackem na pódium.

Jen těsně za Kolocovou projel pod šachovnicovou vlajkou Daniel Skalický. Pilot stáje Duck Racing sice jen těsně mladičkou českou závodnici nedohnal, v cíli ale rozhodně neměl důvod smutnit. Stal se totiž novým vytrvalostním šampionem GT3.

Posádka Trevor Racingu Štefan Rosina – Gregor Zsigo, která v úvodu aspirovala na pódiové pozice, nakonec mezi nejlepšími třemi neskončila. Jejich stříbrné BMW M6 GT3 dojelo čtvrté.

Druhé vítězství dne si ve vytrvalosti připsala rovněž stáj RTR Projects, a to díky posádce ve složení Tomáš Miniberger a Sergej Pavlovec. Miniberger se může radovat rovněž z titulu ve vytrvalostním hodnocení GT4. Slavit ale mohl ještě před samotným startem poté, co kvůli technickým problémům odstoupila v zaváděcím kole posádka Ferenc Ficza – Branislav Mičko. Právě Ficza byl jediným jezdcem, který ještě mohl Minibergera ohrozit.

V D5 jsme byli svědky vynikající stíhací jízdy Mira Konopky. Pilot stáje ARC Bratislava sice v úvodu po zmíněném incidentu s Jedlinskim spadl do hloubi pole, nakonec se ale byl schopen propracovat až na první místo. Z vítězství se ovšem radovat nemohl. Po závodě totiž přišly ke slovu penalizace a Konopka se propadl na druhé místo. Na první příčku se posunuli Václav Janík a Balázs Volentér ze stáje Autoklub JV Sport Racing.

Opět ale nenudila ani třída TC-2.0. Zde jsme byli svědky další velké bitvy mezi posádkami Tomáš Pekař – Richard Meixner (Carpek Racing) a Tomáš Enge – Yasmeen Kolocová (Buggyra Zero Mileage Racing). Zejména Enge s Pekařem se v závěru postarali o vynikající podívanou, když si několikrát vyměnili pozice. Stejně jako v Brně se i tentokrát radovala posádka Carpek Racingu. Pekař ovšem projel cílem o pouhých 288 tisícin sekundy před Engem. U Buggyry ale i navzdory porážce mohla panovat dobrá nálada. Yasmeen Kolocová totiž dosáhla v kategorii TWC1 na celkové vítězství v šampionátu.