Jezdci nového Octavia Cupu se představují: Adam Rzepecki

Jezdci nového Octavia Cupu se představují: Adam Rzepecki

Rodina Rzepeckých je opravdu závodnická rodina. Závodí oba bratři, I jejich otec. A právě bratři Adam a Tomasz se zúčastní první sezony nové generace

Tim, Pekař a Vorba převzali trofeje za sezónu 2016
Z talentové soutěže až za volant závodní Octavie – to je Junior Star
Fantastický víkend Tomáše Pekaře v Mostě při Czech Truck Prix

Rodina Rzepeckých je opravdu závodnická rodina. Závodí oba bratři, I jejich otec. A právě bratři Adam a Tomasz se zúčastní první sezony nové generace Škoda Octavia Cupu. Oba navíc umí s vozem s přední poháněnou nápravou, jakým je např. Renault Clio Cup, VW Golf Cup nebo Seat Leon. Adam je trojnásobným polským šampionem a účastníkem Volkswagen Golf Cupu.

Co pro Vás znamená obnovení Octavia Cupu?

Jsem rád, že se Octavia Cup vrací. Pokud by se tak nestalo, měl bych problém s tím, že bych nevěděl, kde budu v roce 2016 závodit. Slyšel jsem od přátel, kteří v Octavia Cupu v minulosti startovali, že šampionát dává mnoho zajímavých příležitostí, je zde výborná organizace a také dobrý vůz. Doufám, že to bude letos podobné a třeba I ještě lepší.

Jak se Vám líbí kalendář první sezony?

Kalendář je skvělý. Podle mě mohl kalendář obsahovat klidně ještě další dvě tratě, protože jsem opravdu hladový po závodění. Samozřejmě je škoda, že se nebude závodit v Polsku v Poznani. Závodil jsem na všech tratích v šampionátu, takže doufám, že mi znalost tratí pomůže být vysoko v každém závodě.
Jak se vám líbí formát sezony a podoba prize money?
Závodní formát je skvělý. Musíte si rychle porozumět s danou tratí, protože máme jen jeden trénink, tak abysme správně nastavili vůz. Bude to výzva, protože hned po tréninku je kvalifikace a superpole. Doufám, že bude často v kvalifikaci v TOP5. Na závody budu dost netrpělivě čekat.

Jaké jsou Vaše cíle pro první sezonu?

Když se dívám, čeho jsem dosáhl za tři roky ve VW Golf Cupu, tak jsem připraven na něco vice. Sezonu po sezoně jsem lepší a silnější a ta loňská byla dost výživná. Musím přiznat, že chci stát na stupních vítězů tak často, jak jen to bude možné. Společně se svým trenérem tvrdě pracujeme, jelikož chceme, aby letošní sezona byla velkým krokem v mé kariéře.

Odkazy:

www.octaviacup.cz
https://www.facebook.com/octaviacup

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0