Jezdci Parolin Racingu CZ nevěší hlavu

Jezdci Parolin Racingu CZ nevěší hlavu

Trio stáje Parolin Racing CZ Michael Hlaváček, František Němec a Oliver Paločko zůstává po podniku WSK Super Master Series v Lonatu del Garda pozitivně naladěno.

Čepil zazářil v Lonatu del Garda třetím místem
V Adrii reprezentoval české barvy nejlépe Formula K Racing Team
Osmička Čechů se objeví v Lonatu del Garda

Během podniku WSK Super Master Series v Lonatu del Garda jsme mezi šesti českými účastníky kategorie Mini mohli najít rovněž trojici závodníků týmu Parolin Racing CZ. Barvy této stáje reprezentovali Michael Hlaváček, František Němec a Oliver Paločko.

Přes síto kvalifikačních rozjížděk se sice ani jednomu z kluků projít nepodařilo. Zatímco Hlaváček obsadil 84. příčku, Němec skončil 89. a Paločko se umístil na 92. pozici. Jejich nálada tím ale nijak neutrpěla a pro další závody neztrácejí optimismus.

„V každé jízdě jsem se zlepšoval a stahoval ztrátu na nejrychlejší jezdce. Jsem tedy rád. Pokud se mi při těchto startech proti nejlepším jezdcům světa bude dařit neustále posouvat vpřed, budu maximálně spokojen,“ uvedl Hlaváček.

Nejúspěšnějším reprezentantem stáje Parolin Racing CZ byl o víkendu v Lonatu del Garda Michael Hlaváček. Foto: facebooková stránka Parolin Racingu CZ

V podobném duchu se vyjádřil také Němec: „Jednalo se o náročný víkend. Byl ale zároveň velmi poučný ve všech ohledech. Musím na sobě neustále pracovat. Mým cílem je postup do finálových jízd,“ uvedl první jmenovaný.

František Němec skončil v Lonatu del Garda na 89. příčce. Foto: facebooková stránka Parolin Racingu CZ

Ambice posouvat se kupředu má ale pochopitelně i Paločko: „Jsem moc rád, že mohu absolvovat závody, jako jsou WSK nebo ROK Cup a poměřovat tak síly se světovou špičkou. Sice mě ještě čeká dlouhá cesta, budu ale dělat maximum, abych byl s každým závodem lepší.“

Oliver Paločko se stejně jako jeho parťáci chce i nadále zlepšovat. Foto: facebooková stránka Parolin Racingu CZ

Šéf stáje Michael Vorba prozradil, že s výjimkou závodů organizace WSK se letos tým představí na zahraniční scéně rovněž v ROK Cupu. Vídat ale ekipu budeme také doma v rámci podniků Czech Kart Open.

titulní fotografie: facebooková stránka Parolin Racingu CZ

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Josefus 7 months ago

  To jsou ještě děti…

 • comment-avatar
  Josefus 6 months ago

  To je sice hezké, že jezdci Parolin Racingu nevěší hlavu, avšak dlouho nereferovali o panu Konopkovi a o posádce ARC Bratislava, dodávám, že v konečném pořadí ASIAN LE MANS SERIES 2019/2020, skončil tým ARC Bratislava v kategorii LMP2-Am na 4. místě ze 4 účastníků.
  Kdyby neexistovala kategorie LMP2-Am, skončil by tým ARC Bratislava na 13. místě ze 13 účastníků.
  Pan Konopka obsadil v konečném pořadí jezdců v kategorii LMP2-Am 7. místo. Pro Letošní závod v Le Mans tedy nefiguruje ani mezi 10 oficiálními náhradníky.

 • DISQUS: 0