Jezdci týmu Duck Racing vyráží k dalším závodům šampionátu FIA CEZ na Red Bull Ring

Jezdci týmu Duck Racing vyráží k dalším závodům šampionátu FIA CEZ na Red Bull Ring

Do druhého závodního víkendu letošního ročníku šampionátu FIA mistrovství zóny Střední Evropy zůstává již jen pár desítek hodin a tak se mysl všech úč

ESET V4 Cup v letošním roce opět s týmy Chabr Motorsport a Duck Racing
Jedlinski kraloval i ve vytrvalosti GT3, Skalický šampionem
Radosti i strasti týmu Duck Racing na Hungaroringu a na Šumavě

Do druhého závodního víkendu letošního ročníku šampionátu FIA mistrovství zóny Střední Evropy zůstává již jen pár desítek hodin a tak se mysl všech účastníků upírá směrem ke štýrskému městečku Spilberg. V jeho bezprostřední blízkosti se nachází závodní okruh Red Bull Ring, jenž byl dříve znám jako A1-Ring a nebo také Zeltweg.

Mezi jezdci, kteří v následujících hodinách vyrazí do Rakouska, budou také jezdci pražského týmu Duck Racing Petr Kačírek a Daniel Skalický a jejich nádherné modré vozy BMW M3 specifikace GTR.

Po vynikajícím úvodu sezony na Hungaroringu, kde jezdci Duck Racing Teamu brali vítězství ve všech třech závodech, nemohou být nyní ve hře menší cíle, než potvrzení vybojovaných vítězství a k těm opět přidat i další pódiová umístění.

„Úvodní závodní víkend na Hungaroringu nám vyšel na jedničku. Vyhráli jsme, co jsme mohli a jen Daniel měl trochu smůlu, když nedokončil první sprint. Před Red Bull Ringem jsme ale oba vozy důkladně připravili a Danovi jsme dali do auta nový motor. Myslím, že pro dobrý výsledek, jsme již víc udělat ani nemohli,“ říká s úsměvem šéf týmu Petr Kačírek.

Na Red Bull Ring, kde se letos uskuteční mimo jiné také Grand Prix Formule 1, však tým Duck Racing nevyráží v plné síle. Třetí z jezdců, Michal Petrů se rozhodl, že závody v Rakousku vynechá a raději bude šetřit techniku i sebe na letní trojblok Most-Slovakiaring-Brno.

V Maďarsku trápilo jezdce proměnlivé počasí, ale v podhůří Alp se očekává po celý víkend silný a vydatný déšť. Petr Kačírek s Danielem Skalickým jsou ale dle svých slov připraveni na cokoliv a tak jedinou otázkou zůstává, kolik dovezou domů bodů a pohárů. Stejně jako v Budapešti čekají oba jezdce dva sprinty a dvouhodinový vytrvalostní závod.

„V Rakousku má celý víkend pršet, takže nás podle všeho čekají velice náročné, ale určitě také hodně atraktivní závody. Vždyť Red Bull Ring představuje jeden z nejmodernější závodních stánků v Evropě, což by mělo být navíc nyní umocněno i dobudováním další infrastruktury, kterou si vyžádala obnovená premiéra Formule 1. Auta jsou výborně připravena a stejně tak my. Naším cílem je potvrdit dobrou formu a to jak ve vytrvalosti, tak i ve sprintech,“ dodává Petr Kačírek.

Časový harmonogram závodního víkendu na Red Bull Ringu:

Sobota 18.5. 2014
9:00 – Kvalifikace 1 sprint
10:30 – Kvalifikace vytrvalost
13:00 – Závod 1 sprint
16:00 – Vytrvalostní závod 2h

Neděle 19.5. 2014
8:45 – Warm up sprint
10:00 – Kvalifikace 2 sprint
13:50 – Závod 2 sprint

PR
foto: Petr Frýba

\"Kacirek-Hungaroring-2014---28-FRYB0607\" \"Kacirek-Hungaroring-2014---27-FRYB0879\" \"Kacirek-Hungaroring-2014---28-FRYB1151\" \"Kacirek-Hungaroring-2014---27-FRYB1051\" \"Kacirek-Hungaroring-2014---27-FRYB0744\"

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar

    drzim palce kluci

  • DISQUS: 0