Jezdci týmu Mičánek Motorsport sbírali vavříny v Rakousku na Red Bull Ringu

Jezdci týmu Mičánek Motorsport sbírali vavříny v Rakousku na Red Bull Ringu

Druhý závodní víkend sezóny 2018 zavedl jezdce Středoevropského zónového mistrovství do podhůří Alp na Red Bull Ring. Jezdci brněnského týmu Mičáne

Záruba s Formánkem vyrazili do Anglie pro další zkušenosti
Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra se o víkendu představí v Brně na Masaryk Racing Days
Jezdec týmu Mičánek Motorsport Bronislav Formánek ovládl brněnský podnik Slovenského okruhového poháru

Druhý závodní víkend sezóny 2018 zavedl jezdce Středoevropského zónového mistrovství do podhůří Alp na Red Bull Ring.

Jezdci brněnského týmu Mičánek Motorsport přijeli do Štýrska povzbuzeni o výborné výsledky z úvodního podniku na Hungaroringu a všichni si přáli, aby se jim podařilo maďarský víkend co nejvíce napodobit.

„Sotva Maďarsko skončilo, zahájili jsme přípravy na víkend na Red Bull Ringu. Do toho jsme měli nějaké mimozávodní aktivity, a tak jsme se v uplynulých třech týdnech opravdu nezastavili. Bylo to náročné období, ale výsledky dosažené o tomto víkendu potvrzují, že jsme vše zvládli na výbornou,“ těmito slovy začíná víkendové hodnocení manažer týmu Jiří Mičánek jr.

„Musím pochválit celý tým. Všichni poctivě pracovali a i díky tomu se naším jezdcům podařilo vybojovat pódium v každém závodě. Jožkovi se s Huracánem podařilo vybojovat první místo v prvním závodě. V tom druhém měl pak trochu smůlu. Skvěle odstartoval a naháněl se s Marcinem Jedlinskim. Toho nejprve předjel a ujal se vedení. Jedlinského GT-trojka je sice výkonnější, ale Jožka si s ním v následujících kolech několikrát prohodil pozici. Když ale dojeli o kolo pomalejší vozy, došlo ke střetu s Hondou TCR Jakuba Wyszomirského, což pro nás znamenalo předčasný konec závodu,“ dodává Jiří Mičánek jr.

Poškození Lamborghini nebylo ale nijak vážné a týmovým mechanikům se bez problémů podařilo připravit vše na podvečerní vytrvalostní závod. V tom pak Záruba s Bronislavem Formánkem obsadili druhé místo a skvěle tak završili rakouský víkend.

„Nebylo to nic jednoduchého. Soupeři od víkendu na Hungaroringu hodně zrychlili a ty výsledky se tak rodily obtížněji, než by se mohlo na první pohled zdát. Obzvláště ten ve vytrvalosti, kdy s námi startovali také jezdci z německé série DMV. Na trati bylo přes třicet vozů a tak je tento výsledek o to cennější,“ řekl Josef Záruba po skončení posledního závodu.

Neméně obtížný úkol čekal i týmového benjamínka Michala Makeše. Konkurence v malém sprintu se řádně rozšířila a na startu dvou rakouských závodů stálo 22 pohárových vozů Renault Clio

Makeš však předvedl dvě profesorské a velice vyrovnané jízdy, okořeněné množstvím soubojů s Jáchimem Galášem. Z obou těchto klání vzešel vítězně a po zásluze tak stanul na pódiu na stupínku nejvyšším.

„Nemám slov, je to skoro až neuvěřitelné. Jsem si moc dobře vědom, že mi k těmto vítězstvím pomohla i nemalá dávka štěstí, ale přesto všechno mám z výsledků velkou radost,“ řekl při odjezdu z Red Bull Ringu talentovaný pražský závodník.

Tento víkend učinil definitivní tečku za nabitou jarní částí. V závodním kalendáři mají jezdci nyní zaznamenán až podnik v chorvatském Grobniku, který se uskuteční o prvním srpnovém víkendu.

 

Výsledky:

Sprint +2.0
Josef Záruba

1. závod – 1. místo
2. Závod – 3. místo

Sprint -2.0
Michal Makeš

1. závod – 1. místo
2. závod – 1. místo

Endurance
Josef Záruba/Bronislav Formánek
2. místo

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0