Jílková zvítězila ve druhém podniku GT Winter Series a je v čele šampionátu

Gabriela Jílková si v rámci druhého podniku letošní sezony GT Winter Series v portugalském Portimãu připsala vítězství. Češka ovládla v prvním závodě kategorii GTS. Se svým parťákem Robertem Haubem nyní vede průběžné pořadí šampionátu.

Do posledních závodů sezóny opět s Jílkovou a Stollerem
Závodní víkend FIA CEZ v Mostě
Scuderia Praha vítězí v domácím závodě 12H BRNO

Ve středu pokračovala druhým podnikem letošní sezona seriálu GT Winter Series. Stejně jako první závodní víkend se i ten druhý konal v Portugalsku na okruhu v Portimãu.

V šampionátu letos účinkuje mimo jiné i česká závodnice Gabriela Jílková. Ta nastupuje v kategorii GTS s vozem Mercedes-AMG GT4 stáje Zakspeed, kde tvoří posádku s Robertem Haubem. Při prvním závodním víkendu získala Gabriela ve své kategorii dvě pódia. Zatímco v prvním sprintu dojela druhá, v nemistrovském vytrvalostním závodě skončila se svým parťákem Haubem třetí. A druhý podnik, kde byly tentokrát na programu pouze dva sprinty, jí přinesl ještě více důvodů k radosti.

Jílková v Portimãu dvakrát na bedně

Tentokrát se jí totiž podařilo ve třídě GTS zvítězit. Na triumf dosáhla v prvním sprintu. V něm si navíc připsala pódiové umístění nejen v rámci kategorie GTS, ale také v celkovém pořadí. Tam obsadila třetí příčku. Zakspeed ale mohl být potěšen také výkonem Roberta Hauba. Němec účinkoval ve druhém sprintu a i on vybojoval prvenství. V celkovém pořadí skončil čtvrtý.

Po druhém podniku mohli být Gabriela Jílková a Robert Haub spokojeni. Foto: Gabriela Jílková/Facebook

Poslední podnik sezony bude v termínu 3.-4. března hostit španělský Motorland Aragón. A Jílková s Haubem do něj budou vstupovat ve velmi slibné pozici. V celkovém pořadí šampionátu se totiž nacházejí na první příčce. Zde nejsou účastníci rozděleni do kategorií, ale soupeří spolu v jednom hodnocení. Body nezískávají za výsledek v absolutní klasifikaci závodu, ale za umístění ve své kategorii.

Výsledky prvního sprintu: 1. Javier Ibran Pardo (Španělsko, BE Motorsport, Ligier LMP3, 1. v Proto) 10 kol, 2. Axel Sartingen (Německo, Black Falcon, Mercedes-AMG GT3, 1. v GTR) +43,424, 3. Gabriela Jílková (Česká republika, Team Zakspeed, Mercedes-AMG GT4, 1. v GTS) +1:28,030.

Výsledky druhého sprintu: 1. Javier Ibran Pardo (Španělsko, BE Motorsport, Ligier LMP3, 1. v Proto) 15 kol, 2. Daniel Schwerfeld (Německo, Black Falcon, Mercedes-AMG GT3, 1. v GTR) +6,603, 3. Jan Klingelnberg (Švýcarsko, E2P Racing, Porsche 991.2 GT3 Cup, 1. v Cup R) +1:47,739, 4. Robert Haub (Německo, Team Zakspeed, Mercedes-AMG GT4, 1. v GTS) +1 kolo.

Celkové pořadí šampionátu: 1. Gabriela Jílková – Robert Haub (Česká republika – Německo, Team Zakspeed, Mercedes-AMG GT4) 80 bodů, 2. Axel Sartingen – Daniel Schwerfeld (Německo – Německo, Black Falcon, Mercedes-AMG GT3) 76 bodů, 3. Martinus Richter (Německo, Schnitzelalm Racing, BMW M240i Racing) 74 bodů.

Zdroj: GT Winter Series, RaceResults, úvodní foto: Gabriela Jílková/Facebook