Jirásek má za sebou test v Donington Parku

Jirásek má za sebou test v Donington Parku

Aleš Jirásek v pátek absolvoval test na okruhu Donington Park. Jednalo se o přípravu na účinkování v šampionátu Britcar.

Praga brala na Red Bull Ringu bronz + foto
Pragovka poprvé předvedla verzi turbo
V nedělním sprintu D5 a D4 kraloval Jirásek

V únoru jsme Aleše Jiráska mohli spatřit v USA. Zde na trati Homestead-Miami Speedway absolvoval podnik šampionátu FARA a rozhodně nebyl jenom do počtu. Společně s Liborem Milotou totiž ve vytrvalostním klání obsadil druhou příčku.

Česká družina uspěla v Miami

Spojené státy americké ale nebudou jedinou zemí, kam se letos Aleš vydá na pracovní cestu. Loňského mezinárodního vicemistra republiky ve sprintových závodech divize 5 totiž uvidíme také ve Velké Británii. Ve Spojeném království nastoupí během vybraných podniků zdejšího šampionátu Britcar. Na novou výzvu své kariéry se minulý pátek připravoval na okruhu Donington Park, kde s vozem Praga R1T testoval.

„Pravděpodobně se letos zúčastním tří závodů Britcaru. Nejspíše se objevím ve Snettertonu a poté na dvou verzích Silverstonu. Startovat budu buďto za stáj VR Motorsport nebo za tovární tým Praga Cars. Co se spolujezdců týče, ještě nevím, s kým pojedu. Možná padne volba na některého z místních závodníků. Je ale také možné, že mě doplní nějaký Nizozemec nebo další Čech. Test proběhl celkem hladce. Celkem jsem absolvoval 50 kol a velice jsem si je užil,“ uvedl Jirásek.

Únorovým výletem do USA a třemi starty v Britcar ovšem Alešův letošní program nekončí. Ještě dvakrát by se chtěl totiž vydat „za velkou louži“. Vedle toho nevylučuje ani starty na domácí scéně a ani to nemusí být vše.

„Ve FARA možná absolvuji ještě další dva závody. Rád bych se objevil v létě v Sebringu a poté ještě během podzimu opět na Floridě. Ve hře jsou i starty v rámci FIA CEZ na Slovakia Ringu a v Brně. Dále bych se mohl ve Velké Británii svézt s Caymanem GT4 nebo bych se mohl někde představit také s Porsche GT3 Cup ve vytrvalostních závodech. Ale těžko říci, jaké možnosti se naskytnou.“

Nebude to ale jenom závodění, co Jiráska v roce 2020 čeká. Opět totiž bude působit také jako jezdecký kouč v AMG Driving Academy.

titulní fotografie: Facebook Aleše Jiráska

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0