Jirásek po sobotě osmý

Jirásek po sobotě osmý

Třetím podnikem pokračuje Volkswagen Castrol Cup v polské Poznani. Na startu je také český jezdec Aleš Jirásek, který v sobotní kvalifikaci obsadil os

Pragovka poprvé předvedla verzi turbo
Jirásek v nedělním závodě devátý
Aleš Jirásek letos v VW Castrol Cupu

Třetím podnikem pokračuje Volkswagen Castrol Cup v polské Poznani. Na startu je také český jezdec Aleš Jirásek, který v sobotní kvalifikaci obsadil osmé místo. Stejné umístění pak zopakoval v prvním závodě.

Do pátečních tréninků nastoupil Aleš s jiným vozem, než s jakým startoval v předešlých podnicích VWCC 2014. Hned po prvním tréninku bylo poznat, že trápení na suchém povrchu bylo zaviněno právě nekonkurenceschopným autem. Jezdec podporovaný společností BRISK skončil na konci první desítky s minimální ztrátou na čelo pole.
Na tento výkon navázal také v kvalifikaci, kde obsadil 8. místo s odstupem 0,515s na první místo. První závod pak nezačal nejlépe, protože vůz nešel na startu přepnout do startovního režimu. Ve výsledku stál tento problém ztrátu třech pozic ještě před příjezdem do první zatáčky. Po třech kolech byl závod přerušen kvůli prudkému dešti.  Aleš byl v té době na 10.místě. Po restartu již mokrého závodu se posouval dopředu, ale při boji o šestou pozici v závěru došlo ke kolizi a nakonec z toho bylo „pouze“ osmé místo.

„Dlouho jsme usilovali o náhradní vůz, protože jsme byli přesvědčeni o tom, že náš odstup na čelo byl zejména kvůli nekonkurenceschopnosti auta. Tato domněnka se nám v pátek potvrdila. Sezona tak pro nás začíná víceméně až tady v Poznani. Kvalifikace byla velmi těsná. Neposkládal jsem ale ideální kolo a skončil osmý. V závodě jsem měl na dosah šesté místo, ale nakonec je z toho osmička. Rozhodně je to veselejší než v minulých závodech, najednou jedeme stejně rychle s vedoucí skupinou. Uvidíme zítra, konečně jdeme správným směrem,“ komentuje Aleš Jirásek dosavadní průběh víkendu v Poznani.

Kompletní výsledky – http://volkswagencastrolcup.pl/en/index.php/races-results/?race=36&sezon=2014#

– krc –

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0