Je to rok, kdy Jiří Mičánek jr. naposledy bojoval „proti stopkám“ v závodech do vrchu. Kvůli nabitému programu korunovanému evropským titulem z Lamborghini Super Trofeo na oblíbený závodní formát nebyl čas. Teď se loni druhý nejrychlejší muž závodu v Náměšti nad Oslavou vrací. A opět chce být mezi nejrychlejšími.
„Vrchy jsou závodění i zábava. Z té závodní části mě bude nejvíc zajímat, jak je na tom Martin Jerman, který letos bude jezdit s novým Huracánem ve specifikaci EVO2, tedy stejné, jako máme my. Po technické stránce tak budou síly srovnané,“ nastínil Jiří Mičánek před závodním víkendem v Náměšti nad Oslavou.
Čekat jej bude dvoukilometrová trať s převýšením 106 metrů, 8 levých a 6 pravých zatáček, a navíc dva retardéry. Před dvěma roky tu Lamborghini Huracán ST EVO2 pilotované právě Jiřím Mičánkem jako jeden z mála zavřených vozů s pohonem zadních kol dokázalo prolomit magickou hranici jedné minuty na rozjížďku.
„Do závodu startujeme se standardním okruhovým Huracánem, který jen dostane specifické pneumatiky a upravíme podvozek. Jinak ale vůz nijak neměníme, jde o jeden ze čtyř vozů, které jinak používáme v okruhových seriálech,“ upozorňuje Jiří Mičánek.
Fanoušci jej najdou s jeho týmovým zázemím hned u startu závodu. „Fanoušci jsou v Náměšti skvělí a chceme s nimi být co nejvíc v kontaktu, takže jsme si stejně jako loni zajistili prostor v soukromém areálu doslova pár metrů od startu. Budeme rádi, když se za námi fanoušci zastaví pro podpis,“ zve Jiří Mičánek.
Obdivovat budou moci i nový design helmy. I letos Jiří Mičánek představí postupně několik unikátních verzí, které pocházejí od špičkových českých airbrusherů. V tomto případě je autorem designu Jakub Paleček a jeho studio EXD.
Kromě Náměště nad Oslavou se Jiří Mičánek představí v českém vrchařském šampionátu ještě jednou – na legendární Ústecké 21. Ta se jede poslední květnový víkend v Ústí nad Orlicí.
Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.