JMT Racing Engineering pojede ACCR F4. Nastoupí se starším i novým monopostem

Stáj JMT Racing Engineering se v letošním roce zúčastní závodů nově vznikajícího šampionátu ACCR Formule 4. Do něj nasadí jak monopost nové druhé generace, tak starší vůz. Do jednoho z nich usedne Vojtěch Birgus.

Svou premiéru si v letošní sezoně odbude seriál ACCR Formule 4. Jeho závody budou součástí šampionátu ESET Cup. A ve startovním poli uvidíme mimo jiné i český tým JMT Racing Engineering. Stáj, za kterou stojí trojice Jiří Koldinský, Tomáš Peleška a Martin Vojtík, má v plánu zúčastnit se kompletní sezony. Do šampionátu nasadí tým jak vůz nejnovější druhé generace monopostů F4, tak i auto starší první generace. Jeden z vozů bude řídit Vojtěch Birgus.

„Právě řešíme detaily nákupu nového modelu. Vnímáme nový šampionát jako velkou příležitost pro náš tým i pro formulové závody v zóně střední Evropy. Věřím, že za zlomek ceny závodu v německé sérii ADAC F4 dokážeme předvést kvalitní závody a vychovat výborné piloty pro vyšší série formulového závodění. Takže do šampionátu ACCR Formule 4 nasadíme oba modely F4 a bude zajímavé sledovat srovnání obou generací na trati,“ uvedl pro oficiální web ESET Cupu Jiří Koldinský.

Stáj bude zapojena mimo jiné i do projektu ESET RaceStar pro talentované jezdce, za kterým stojí promotér ESET Cupu Josef Křenek: „Díky skvělé a dlouhodobé spolupráci s inženýrem Josefem Křenkem se nám podařilo dohodnout účast v projektu ESET RaceStar. Tím se otevírá možnost podpory pro mladé talentované jezdce přestupující z motokár,“ dodává Koldinský.

JMT Racing Engineering je druhým týmem, který potvrdil účast v premiérové sezoně ACCR Formule 4. Před ním tak učinil Renauer Motorsport. Rakouská stáj bude v seriálu závodit se dvěma vozy nové druhé generace.

Sezona ESET Cupu bude letos tradičně čítat šest závodních víkendů. Ten první bude v termínu 8.-10. dubna hostit maďarský Hungaroring. Následovat budou závody na Red Bull Ringu (4.-5. června), v Poznani (24.-26. června), v Grobniku (23.-24. července), na Slovakiaringu (20.-21. srpna) a v Brně (9.-11. září).

Úvodní foto: ESET Cup

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.