Josef Záruba vybojoval pro první španělský závod start z nejlepší desítky

Josef Záruba vybojoval pro první španělský závod start z nejlepší desítky

Stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra se kvalifikovala do úvodního závodu posledního podniku letošní sezony Lamborghini Super Trofeo Europe v ne

Marcin Jedlinski opanoval v sobotu i vytrvalost
Úvod závodního víkendu ADAC GT Master v Mostě se vydařil, počasí přálo
Pro RTR Projects skončil rakouský víkend už v pátek

Stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra se kvalifikovala do úvodního závodu posledního podniku letošní sezony Lamborghini Super Trofeo Europe v nejlepší desítce. Stalo se tak zásluhou Josefa Záruby, který zajel v kvalifikaci sedmý čas.

Na okruhu ve španělském Jerezu vrcholí tento víkend letošní ročník závodů Lamborghini Super Trofeo. Zatímco v pátek jsou na programu závěrečné dva závody evropského šampionátu, v sobotu a v neděli se uskuteční dvojice světových finále.

Ani v Andalusii pochopitelně ve startovní listině nechybí stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Během testovacích jízd ještě před startem podniku se stáj musela vypořádat hned s několika problematickými situacemi, když se oba týmové vozy ocitly mimo trať.

„Byl to skutečně dlouhý týden. Na okruh jsme dorazili v pondělí. V úterý se pak v problémech bohužel ocitl Kuba Knoll, na jehož voze explodovala pneumatika. Hektická navíc byla situace i dnes po volném tréninku. V něm totiž skončil mimo trať Libor Dvořáček a strávili jsme tak spoustu času čištěním vozu,“ řekl šéf stáje Jiří Mičánek.

V úvodní kvalifikaci se ovšem karta obrátila a všechno vynaložené úsilí týmu bylo odměněno. Josefu Zárubovi se totiž podařilo vůz se startovním číslem 66 kvalifikovat do první jízdy víkendu v nejlepší desítce, když zaznamenal sedmý čas. Krom toho je zde pro zítřejší klání naděje, že by mohlo být ještě lépe. Třiadvacetiletý závodník totiž po skončení bojů o startovní pozice cítil, že se mu nepodařilo kompletně využít svůj potenciál.

„Bohužel se mi nepodařilo ideálně poskládat sektorové časy. Myslím, že jsme klidně mohli dosáhnout na čtvrtou pozici. Jsem ale spokojen,“ uvedl Záruba.

Závěrečné klání letošního ročníku evropské série pak vůz se startovním číslem 66 zahájí z desáté řady. Právě na této pozici se totiž ve druhém boji s časem umístil Jakub Knoll.

Co se týče druhé posádky stáje ve složení Libor Dvořáček a Kurt Wagner, tu čeká do obou závodů start z dvanácté řady.

Páteční závody můžete sledovat živě na YouTube. První závod od 11:50 ZDE a druhý závod od 17:00 ZDE.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0