Juniorskému hodnocení TCR Eastern Europe kraluje po Grobniku Galáš

Juniorskému hodnocení TCR Eastern Europe kraluje po Grobniku Galáš

Na čele juniorského hodnocení TCR Eastern Europe se po úvodních dvou závodech letošní sezony nachází se 22 body Jáchym Galáš. Druhá příčka patří nováčkovi Michalu Makešovi (10 bodů) a třetí Dušanu Kouřilovi mladšímu (8 bodů).

Štěstí a technika byla proti. Tým GT2 Motorsport odjížděl z Hungaroringu předčasně
Milotův dominantní vstup do sezony
Vrcholem sezóny bude pro GT2 Motorsport domácí podnik v Brně

Šampionát TCR Eastern Europe absolvoval o víkendu v chorvatském Grobniku úvodní podnik své historicky druhé sezony. Během něj jsme mohli v akci vidět mimo jiné i pět juniorů. A ti se na Jadranu rozhodně neztratili.

Nejlépe si mezi nimi vedl Jáchym Galáš. Jezdec stáje GT2 Motorsport, který si loni dojel pro titul vicemistra, ukázal, že i letos s ním musíme počítat pro boj o přední příčky. Zatímco do cíle prvního závodu dorazil jako pátý, ve druhé jízdě si ještě o jednu pozici polepšil a obsadil čtvrté místo. Na své konto si díky těmto výsledkům připsal 22 bodů.

Při své premiéře v TCR Eastern Europe se ale neztratil ani šampion ESET Cupu v závodech vozů Renault Clio z posledních dvou sezon Michal Makeš. Jezdec týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra si z chorvatského víkendu odnesl osmé místo (první závod) se sedmou příčkou (druhý závod). Získal celkem deset bodů, se kterými figuruje v juniorském hodnocení na druhé příčce.

Třetím nejlepším juniorem je momentálně Dušan Kouřil mladší. Bronzový muž celkového pořadí sezony 2019, který letos nově reprezentuje spojení Janík Motorsportu a Autoklubu České republiky, nasbíral v Grobniku celkem osm bodů. Na toto číslo se dostal díky sedmé příčce z prvního závodu a devátému místu ze druhé jízdy.

V akci se z juniorů objevili také Szymon Ladniak se Szymonem Jablonskim. Polští nováčci si ale během svého debutu bohužel žádné body nepřipsali. Oba ale prokázali slušnou rychlost a potenciál pro další závody.

Mezi týmy vede díky dvěma triumfům Dušana Borkoviče maďarská stáj M1RA Motorsport (50 bodů). Druhý je tým ASK Vesnič (36 bodů) a třetí ARC Bratislava (30 bodů).

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0