Kácovský má za sebou debut s F3

Kácovský má za sebou debut s F3

Matěj Kácovský absolvoval o víkendu na Salzburgringu své premiérové vystoupení s vozem formule 3. Pilot HKC Racingu prokázal slibnou rychlost. Cíl ani jednoho ze závodů ale nespatřil.

Drexler Formel Cup v Mostě: Tři Češi na bedně
Kácovský odjížděl z Mugella spokojen
Beckhäuser měl v Mugellu smůlu

Roman Staněk nebyl minulý víkend jediným českým pilotem, který se v Rakousku představil s vozem F3. Do monopostu zmíněné specifikace totiž u našich jižních sousedů usedl rovněž Matěj Kácovský. Ten se na Salzburgringu zúčastnil úvodního podniku letošní sezony Drexler Formel Cupu, jehož výsledky byly započítávány rovněž do hodnocení FIA CEZ.

Staňkovi nepřinesl body ani druhý rakouský víkend

Pro pilota HKC Racingu se jednalo o premiérový start s vozem F3. Již v pátek, kdy byly na programu testy, se ale prezentoval solidní rychlostí. Do prvního testovacího klání sice nenastoupil, ve druhém si ovšem připsal celkově pátý a v hodnocení F3 čtvrtý nejrychlejší čas.

Sobota pak pro Matěje byla ještě lepší. V ranním tréninku a také v obou mokrých kvalifikacích totiž obsadil čtvrté místo z hlediska absolutní klasifikace a třetí v rámci F3. Ještě lépe vypadaly jeho výsledky z pohledu pořadí FIA CEZ. Zatímco zde skončil v první kvalifikaci druhý celkově a první ve F3, druhé kvalifikační klání ovládl jak v absolutním pořadí, tak ve F3.

V závodech ale tuto formu v odpovídající výsledky proměnit nedokázal. Úvodní nedělní jízda totiž pro něj skončila už po pěti okruzích kvůli problémům s motorem, který se přehříval. Ve druhém klání se pak už neukázal.

Přesto ale neodjížděl s prázdnou. Ve výsledcích prvního závodu totiž jeho jméno figurovalo na celkové 14. příčce a zároveň na osmém místě v kategorii F3. Do hodnocení F3 si tak připsal čtyři body. V rámci FIA CEZ byl v úvodním klání víkendu klasifikován jako devátý celkově a čtvrtý z pohledu F3.

Kromě Kácovského se ale o víkendu projel na Salzburgringu s formulí ještě jeden Čech – Vladimír Netušil. Pilot stáje Effective Racing, který účinkoval v kategorii D2, se ale se svou Dallarou F313 kvůli technickým problémům objevil pouze ve druhé páteční testovací jízdě a v sobotním tréninku. V obou případech se umístil na celkové 11. příčce. V D2 byl pokaždé čtvrtý.

Další podnik Drexler Formel Cupu se koná již během nadcházejícího víkendu v italském Mugellu. Tentokrát ale žádný český jezdec ve startovní listině nefiguruje. FIA CEZ absolvuje další klání o víkendu 22.-23. srpna na Slovakia Ringu.

titulní fotografie: HKC Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0