Kácovský odjížděl z Mugella spokojen

Kácovský odjížděl z Mugella spokojen

Matěj Kácovský opouštěl o víkendu italské Mugello s úsměvem na rtu, když se mu v obou závodech Drexler Formel Cupu podařilo dojet v ho

Beckhäuser opět bez pódia, Kácovský znovu druhý
Beckhäuser měl v Mugellu smůlu
Beckhäuser získal v Mugellu pole position

Matěj Kácovský opouštěl o víkendu italské Mugello s úsměvem na rtu, když se mu v obou závodech Drexler Formel Cupu podařilo dojet v hodnocení Formule Renault 2.0 na 2. pozici.

Tomu Beckhäuserovi se sice v kategorii F3 během podniku Drexler Formel Cupu v Mugellu na pódium vystoupat nepodařilo, radost z umístění na stupních vítězů ale přeci jen českým fanouškům dopřána byla.

Postaral se o ní Matěj Kácovský. Jezdec stáje HKC Racing se totiž v obou toskánských kláních umístil na 2. místě v hodnocení třídy Formule Renault 2.0 a dokázal tak navázat na pódiové úspěchy ze svých předchozích letošních představení na Monze a v Imole.

S premiérovým účinkováním na tomto okruhu byl český závodník po skončení víkendu spokojený, když se mu podle svých slov dařilo v každé jízdě zlepšovat.

„Během pátečních volných tréninků jsem se musel naučit trať a navíc jsme byli nuceni učinit změny v nastavení, aby mi vůz držel lépe na výjezdech ze zatáček. V kvalifikaci se mi poté podařilo zrychlit, nicméně stále to nebylo to, co bych potřeboval. V sobotním i nedělním závodě se mi pak vždy povedlo zlepšit o dvě sekundy. Víkend hodnotím jako vydařený,“ uvedl Kácovský.

View this post on Instagram

Mugello😊Matty😊HKC Racing Academy👍

A post shared by HKC racing (@racinghkcracing) on

Čech se zároveň dostal také ke srovnání okruhu v Mugellu s Imolou, ze kterého vyšla lépe první jmenovaná dráha. 17letý pilot dále mimo jiné přiznal, že s vítězem obou závodů Nicem Gruberem se nemohl poměřovat, neboť Rakušan byl díky výhodě novějšího monopostu schopen zajíždět výrazně rychlejší časy.

 „Co se dráhy týče, byla o něco snadnější než v Imole. Počasí vyšlo velmi dobře, jen panovalo ohromné vedro. Bohužel má Gruber novější vůz, který byl o 2 až 3 sekundy rychlejší.“

Na závodní dráze Matěje znovu uvidíme během prvního srpnového víkendu v belgickém Genku. Zde ale tentokrát neusedne do formule, nýbrž do motokáry. Stane se tak během čtvrtého letošního závodu německého motokárového šampionátu DKM, kde Kácovský nastoupí ve třídě DSKM.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0