Kameník si v Chebu připsal další vítězství

Kameník si v Chebu připsal další vítězství

Jakub Kameník zažil během předposledního podniku letošní sezony Czech Kart Open v Chebu další vítězný víkend v rámci třídy Baby 60. Jaku

Czech Kart Open již zná devět celkových vítězů
Kočka se pokusí upevnit vedení
Úvodní podnik Czech Kart Open v Chebu odložen

Jakub Kameník zažil během předposledního podniku letošní sezony Czech Kart Open v Chebu další vítězný víkend v rámci třídy Baby 60.

Jakub Kameník zažil během předposledního podniku letošní sezony Czech Kart Open v Chebu další úspěšný víkend v rámci třídy Baby 60. Jezdec stáje Strnadel Motorsport totiž dokázal opanovat jak obě finálové jízdy, tak i superfinálové klání a stejně jako ve většině letošních podniků si na své konto připsal maximální počet 70 bodů.

Po skončení podniku ale Kuba uvedl, že nešlo o vůbec snadný víkend, během něhož se musel vypořádat mimo jiné i s nervozitou. O tu se u něj postarala jednak lepší forma soupeřů, ale také zvláštní motivace.

„Víkend hodnotím jako úspěšný hlavně proto, že jsem i v posledním závodě kategorie Baby 60 dokázal obhájit svoje prvenství. Tentokrát to bylo těžké. Jednak se totiž hodně zlepšili soupeři a vedle toho jsem byl nervózní, neboť jsem chtěl vyhrát pohár pro mou čerstvě narozenou sestru. Nakonec to ale vyšlo. Škoda technického problému Františka Němce, protože jinak bychom spolu bojovali až do samotného konce,“ řekl Kameník.

Jakub Kameník během chebského klání dominoval ve třídě Baby 60.
foto: Jakub Kameník

kompletní výsledky třídy Baby 60 v Chebu

Vedle třídy Baby 60 jsme ale Kameníka mohli v Chebu spatřit také ve startovní listině kategorie Mini 60. Zde již ale bohužel tak úspěšný nebyl, když ve finálových jízdách obsadil 9., resp. 21. příčku a v superfinálové jízdě pak projel pod šachovnicovým praporkem jako 14. Ve druhé finálové bitvě přitom měl nakročeno k pódiovému umístění. Tyto šance ale zhatila jezdecká chyba.

„V kategorii Mini 60, kde se letos připravuji na příští rok, jsem sice bojoval, na moje dosavadní letošní výsledky to ale nestačilo. Ve druhé jízdě jsem v 7. kole, kdy jsem sahal po 3. místě, najel kolem do trávy, což mě rozhodilo. V superfinále už se pak jen projevila únava a rozpoložení z předchozí jízdy. Nicméně jsem nasbíral spoustu zkušeností a poučil se z vlastní chyby. Jsem rád, že se už letos v Chebu nepojede. Počasí totiž opět nezklamalo a bylo hodně proměnlivé. V takových případech se pak těžko hledá optimální nastavení.“

kompletní výsledky třídy Mini 60 v Chebu

Před posledním podnikem v Třinci je již o celkových vítězích rozhodnuto hned v devíti hodnoceních. Jedním z těch, kteří už budou moci ve finále nastoupit bez stresu, je i Kuba. Druhý Michal Hlaváček jej totiž v hodnocení Mistrovství České republiky třídy Baby 60 již o titul připravit nemůže.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0