Kameníkovi přineslo Lonato del Garda další cenné zkušenosti

Kameníkovi přineslo Lonato del Garda další cenné zkušenosti

Jakub Kameník je rád, že se mu ve druhém podniku WSK Super Master Series v Lonatu del Garda podařilo nasbírat další zkušenosti.

Petr Běžel se stal středoevropským šampionem Rotax Max Challenge
Trofeo Andrea Margutti: Pešl a Tlusťáková ve finále kategorie Mini
Czech Kart Open již zná devět celkových vítězů

V podnicích právě probíhající WSK Super Master Series můžeme držet palce mimo jiné i Jakubu Kameníkovi. Český závodník hájí v kategorii Mini barvy stáje Pantano Team.

V úvodním klání sezony, které hostila na přelomu ledna a února Adria, se svěřenci bývalého pilota F1 Giorgia Pantana žádné body získat nepodařilo, když byl vyřazen v předfinálových jízdách. Nulu si loňský mistr republiky ve třídě Baby 60 bohužel odnesl také ze druhého podniku na okruhu South Garda Karting v Lonatu del Garda. Zde jeho účinkování skončilo již v kvalifikačních rozjížďkách, kde obsadil 85. místo.

„Celé startovní pole 108 jezdců je rychlostně vyrovnané. Rozhodují především zkušenosti v soubojích, schopnost orientace, odvaha jít do tvrdších manévrů a rychle se správně rozhodnout. Takových zkušeností mám ale velice málo. Každá chyba je trestána ztrátou minimálně jedné pozice. Ve třech kvalifikačních rozjížďkách jsem po nárazu od soupeřů skončil mimo trať. Ačkoli jsem se vždy pohyboval kolem 16. místa, nedokázal jsem svou pozici udržet,“ uvedl po skončení víkendu Jakub, který ale nachází také pozitiva a je rád za zisk nových zkušeností.

„Podařilo se mi ale získat cenné zkušenosti, kvůli kterým jsem do Itálie jel. Výsledek nenaplnil mé očekávání a chybělo i trochu štěstí. Jsem ale rád, že jsem zde mohl závodit.“

Právě závody na Apeninském poloostrově budou pro Kameníka představovat hlavní náplň jeho letošního programu. V nadcházejícím klání WSK Super Master Series, které bude hostit za dva týdny La Conca, jej ale neuvidíme. Zároveň Kuba nevylučuje ani starty v domácím mistrovství.

foto: Pantano Team/Facebook

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0