Kismarty-Lechner se pokusí o obhajobu

Kismarty-Lechner se pokusí o obhajobu

Gábor Kismarty-Lechner nebude ani letos chybět ve startovní listině sprintových závodů třídy TC>2000 a pokusí se tak zopakovat své loňské celkové prvenství.

Víkendový přehled: Nabitý program ve Spa nebo ESET V4 Cup v Grobniku
Gábor Kismarty-Lechner: Příští rok chceme další titul
Byl to můj nejlepší rok, říká Kismarty-Lechner

Šampionem sprintu TC>2000 se stal v roce 2019 Gábor Kismarty-Lechner. V pěti podnicích Maďar nasbíral dohromady 146 bodů, přičemž svá dvě prvenství si připsal na konto až během finálového víkendu na Masarykově okruhu v Brně.

A v letošním roce dostane pilot stáje Zengő Motorsport možnost svůj trůn uhájit. I nadále jej totiž ve sprintech třídy TC>2000 budeme vídat za volantem zeleno-černého Seatu Leon.

„Budu závodit ve stejné kategorii jako loni. Během minulého roku jsem do poloviny sezony startoval ve voze s DSG převodovkou a poté jsem ho vyměnil za auto se sekvenčním řazením. V roce 2020 již ale celou sezonu absolvuji se sekvenční převodovkou. Jakožto šampion mám za cíl umístění v nejlepší trojici,“ odhalil Kismarty-Lechner své plány pro letošní sezonu.

Gábor Kismarty-Lechner letos zabojuje o druhý titul v řadě.

Na čelních příčkách jsme mohli Maďara loni vídat rovněž ve vytrvalosti TC>2000, kde se o svůj vůz dělil s Csabou Tóthem a společně obsadili celkovou druhou příčku za Jáchymem Galášem. Zda-li se ale tandem objeví v těchto závodech i letos, zatím potvrzeno nebylo.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0