Jezdci týmu K&K Racing Válek Autosport vybojovali v Brně cenné třetí místo

Jezdci týmu K&K Racing Válek Autosport vybojovali v Brně cenné třetí místo

Tým K&K Racing Válek Autosport a jeho jezdci Marcel Kusín s Petrem Válkem mají za sebou předposlední závodní víkend letošní sezóny. Ten se konal v

Palmi v Brně vybojoval dvě podia a titul Vicemistra!
Masarykův okruh po roce patřil Histo Cupu
Moto GP Brno: Tři Češi na startu a loučení Pedrosy

Tým K&K Racing Válek Autosport a jeho jezdci Marcel Kusín s Petrem Válkem mají za sebou předposlední závodní víkend letošní sezóny. Ten se konal v uplynulých dnech na brněnském automotodromu a posádka tohoto pražsko-ostravského týmu zde v náročném vytrvalostním závodě vybojovala skvělé třetí místo.

Závodní program začal tradičně pátečními kvalifikacemi. Ty byly poznamenány vydatným deštěm, což způsobovalo, že vozy vytvářely značnou vodní tříšť, přes kterou toho skutečně nebylo mnoho vidět. Ve čtyřicetiminutové kvalifikaci na vytrvalostní závod se podařilo Marcelovi Kusínovi a Petrovi Válkovi zajet s vozem BMW M3 GTR čas 2:24.170, díky čemuž se kvalifikovali na druhé místo ve třídě do 3500 ccm.

V sobotu sice opět vládl Masarykovu okruhu déšť, nicméně ten krátce před dvouhodinovým vytrvalostním závodem ustal a díky tomu se začala brzy vysoušet ideální závodní stopa. Z tohoto důvodu musel Marcel Kusín brzy zajet do boxů pro pneumatiky na sucho, nicméně i přes tuto neplánovanou zastávku si udržel pozici na stupních vítězů. Tato pozice posádce Kusín-Válek vydržela až do cíle a tak se pražsko-ostravská dvojka mohla radovat ze třetího místa v náročné dvouhodinovce.

Třetí místo mimo jiné znamená, že Kusín s Válkem mohou během Epilogu stále bojovat o druhé místo v Mezinárodním mistrovství České republiky.

Ve sprintech už neměl Marcel Kusín prakticky o co bojovat, jelikož zezačátku sezony v několika závodech nestartoval. Protože se však jednalo o poslední závodní víkend, rozhodl se Marcel Kusín alespoň pro jeden start ve sprintu. V tom se Marcelu Kusínovi s vozem Ferrari F430 GT2 podařilo v konkurenci 25 jezdců na deštěm smáčené trati vybojovat celkové dvanácté místo.

„Sezona se nám pokazila prakticky ještě dříve, než začala. Na Hungaroringu jsme dostali ránu, která nás vyřadila i z dalšího závodu na Red Bull Ringu. To máte dvakrát nulu a pak se navíc dávaly jen poloviční body, takže jsme už neměli šanci. I tak jsem si ale brněnský víkend užil a z třetího místa mám radost. Ještě je tam šance na druhé místo, i když už jen malá. V motorsportu se může stát cokoliv a tak uvidíme, co nám přinese závěrečný Epilog,“ řekl Marcel Kusín.

PR
foto: Petr Frýba

FRYB1327_1024x682 FRYB7443_1024x682 FRYB7416_1024x682 FRYB7553_1024x682 IMG 5897_1024x682 FRYB6369_1024x682 IMG 5884_1024x682

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0